PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Bartusie kolędowały "U Wnuka"

Poniedziałek, 31 stycznia 2011 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaKolejne kolędowania w Restauracji "U Wnuka" cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że i w tym roku podobnego spotkania nie mogło zabraknąć. Tym razem bogaty repertuar kolęd, nie tylko zresztą góralskich, przygotowali dawni członkowie zespołu "Bartusie". Również licznie przybyła publiczność włączyła się do współnego radosnego śpiewu, który trwał prawie trzy godziny.


Piąte kolędowanie "U Wnuka" można więc zaliczyć do bardzo udanych, zwłaszcza że był też smaczny poczęstunek, a od naszego serwisu noworoczny prezent dla wszystkich przybyłych - płyta z filmem "Muzyka Skalnego Podhala".

Gości witała organizatorka Małgorzata Wonuczka Wnuk, a kolędowanie poprowadził Stanisław Wawrytko. Wystąpiła góralska muzyka w składzie: Piotr Majerczyk, Tadeusz Maśniak, Andrzej Maśniak, Tomasz Michalik, Andrzej Krupa, której towarzyszył organista z parafii Najświętszej Rodziny Wojciech Bonczyk.
"Stare Bartusie" reprezentowali także: Andrzej Gąsienica Buk, Maria Krupa, Zofia Łukaszczyk, Krytyna Bukowska, Krystyna Dziadkowiec, Edward Chyc Magdzin oraz Stanisław Krupa.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Aniołek duży IIIAniołek duży IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Torebka filcowa XIVTorebka filcowa XIVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.