PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Uwaga, dziecięce zespoły góralskie! W maju "Mały Festiwal"

Poniedziałek, 31 stycznia 2011 r.
Autor: AKS

Uwaga, dziecięce zespoły góralskie! W maju "Mały Festiwal"W maju TCKiS „Jutrzenka” wraz z partnerami organizuje II Tatrzański Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych, który wzorem ubiegłego roku będzie stanowił eliminacje do Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce-Zdroju.


Oprócz eliminacji oraz nagród rzeczowych w postaci strojów góralskich, płyt CD i DVD o tematyce regionalnej, rekwizytów scenicznych itp., zespoły będą rywalizowały o zaszczytne trofea: ZŁOTE, SREBRNE I BRĄZOWE KIERPCE.
Tatrzański Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych nazwany „Małym Festiwalem”, ma motywować liczne dziecięce zespoły góralskie do tworzenia programów, nie tylko stricte tanecznych, ale i bardziej ambitnych, pokazujących naszą tradycję. Tym samym dzieci będą miały okazję do poznania obrzędów i zwyczajów swoich przodków, które giną na naszych oczach lub całkowicie zniknęły z krajobrazu Podhala oraz prezentowania ich na scenie.

W imprezie mogą wziąć udział chętne zespoły z całego Podhala, które przygotują program widowiskowo – taneczny opowiadający o dawnych góralskich obyczajach, obrzędach, zabawach.

Impreza poprzedzona uroczystym korowodem przez Krupówki, odbędzie się 2 i 3 maja. Zespoły będą prezentowały przygotowane występy na scenie plenerowej pod Gubałówką.

- Prosimy wszystkich instruktorów i kierowników zespołów o zainteresowanie Festiwalem i przygotowanie swoich podopiecznych - zachęcają organizatorzy.

Szczegółowy regulamin konkursu oraz wzór karty zgłoszeń jest dostępny na stronie internetowej http://www.otostrona.pl/zornica/ w zakładce TATRZAŃSKI PRZEGLĄD DZIECIĘCYCH ZESPOŁÓW REGIONALNYCH.

W sprawach organizacyjnych można kontaktować się mailowo lub telefonicznie z Szymonem Bafią tel. 695-360-551 email: szymekbafia@poczta.onet.pl

Organizatorami TATRZAŃSKIEGO PRZEGLĄDU DZIECIĘCYCH ZESPOŁÓW REGIONALNYCH są: Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka”, Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ oraz Tatrzańska Agencja Rozwoju Promocji i Kultury w Zakopanem.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka PurpurosaBransoletka PurpurosaBransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł
  • Ludowe etui na tablet IILudowe etui na tablet IILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.