PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

VIII Międzyszkolny Konkurs Jasełek „Gloria 2011”

Sobota, 5 lutego 2011 r.
Autor: Adam Zawadzki

fot. Adam Zawadzki26 stycznia Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Zakopanem pani Elżbieta Konopka uroczyście otwarła VIII Międzyszkolny Konkurs Jasełek „Gloria 2011”. W tegorocznej edycji wzięło udział 13 grup z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu Powiatu Tatrzańskiego. Jasełka oceniane były w dwóch kategoriach tradycyjnej i współczesnej z podziałem na grupy wiekowe.


Jury w składzie: przewodniczący pan Krzysztof Trebunia-Tutka, członkowie O. Tyberiusz Marek Mąka proboszcz parafii św. Antoniego na Bystrem i O. Bogusław oraz pan Rafał Gratkowski redaktor Tygodnika Podhalańskiego przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria tradycyjna

Grupa dzieci młodszych

I miejsce Przedszkole nr7

II miejsce SP1

III miejsce Szkoła Podstawowa w Kościelisku

Kategoria tradycyjna

Grupa dzieci starszych

I miejsce nie przyznano

II miejsce SP 7 Cyrhla

III miejsce SP Poronin

Kategoria współczesna

Grupa dzieci młodszych

I miejsca SP9 i  Przedszkole nr3

II miejsca SP2 i Szkoła Artystyczna

III miejsce Przedszkole nr10 Sióstr Misjonarek św. Rodziny i SP3

IV miejsce Przedszkole nr 9

Kategoria współczesna

Grupa dzieci starszych

I  miejsce Grupa Teatralna „ Balbinki” ZSPiG Witów

Podczas tegorocznego konkursu Jury przyznało także kilka indywidualnych wyróżnień dla wybitnych talentów aktorskich i muzycznych. Dziękujemy panom jurorom za dar serca i poświęcony czas.

Cieszymy się, że „Gloria” nie traci na swej popularności i wciąż przyciąga nowych wykonawców. „Gloria” trwa, a dzięki niej trwa nasza piękna polska, góralska tradycja przedstawiania jasełek. Pielęgnowanie i przekazywanie tej tradycji następnym pokoleniom to nasza powinność i najważniejszy cel, który przyświeca temu konkursowi. Dostrzeganie i rozwijanie talentów artystycznych wśród dzieci to drugie ważne zadanie do spełnienia przez nas wychowawców.

Dziękujemy  wszystkim, którzy przyczynili się i pomogli w zorganizowaniu tej imprezy. Nagrody rzeczowe dla zwycięzców ufundował Burmistrz Miasta Zakopane. Słodycze przekazał Wydział Edukacji, Turystyki i Sportu a pamiątkowe książki otrzymaliśmy z Wydziału Kultury Urzędu Miasta Zakopane. Statuetki „Gloria 2011” wykonali uczniowie Liceum Plastycznego im. A. Kenara pod kierunkiem dyrektora pana Stanisława Cukra. Pączki dla wszystkich uczestników konkursu ufundowała Rada Rodziców przy SP3. Napoje dla występujących przekazał sklepik uczniowski „Słodki Kącik” z SP3.

Organizatorkami tegorocznej „Glorii 2011” były nauczycielki SP3  Joanna Bąk, Małgorzata Zawadzka i Aleksandra Gąsienica Marcinowska.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Obraz olejny Folk IVObraz olejny Folk IVObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.