PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

"Sonata ceramiczna" w Miejskiej Galerii Sztuki

Poniedziałek, 7 lutego 2011 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaII Ogólnopolski Konkurs Ceramiczny zatytułowany „Sonata ceramiczna” został rozstrzygnięty w sobotę w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem. Ponad 40 prac zaprezentowanych na pokonkursowej wystawie przekonuje, że ceramika to nie tylko sztuka użytkowa. Tym bardziej, że zgodnie z regulaminem konkursu, inspiracją dla artystów miała być muzyka kompozytorów związanych z Zakopanem: Mieczysława Karłowicza i Karola Szymanowskiego.


Najlepiej z tego trudnego zadania wywiązała się Jolanta Herma-Pasińska, która za pracę "Spotkanie" otrzymała Grand Prix. Jury w składzie: Krystyna Jarczewska, Bożena Kostuch, Joanna Staszak, Anna Zadziorko i Dariusz Osiński przyznało także trzy nagrody konkursowe oraz 2 wyróżnienia i 6 dyplomów.

I nagroda - Anna Kasperkiewicz „Jezioro Roksany"
II nagroda - Marta Wasilczyk „Serenada G-dur"
III nagroda - Zofia Kosiorek „Poranek - senne mary ulatują jak…”

Wyróżnienia:
Anna Ambroży Kowalska - „Cynabula"
Paula Solańska „Pieśń Roksany I"

Dyplomy:
Jacek Dziedziczak „Upojenie"
Łukasz Karkoszka „Skała"
Hanna Kłapcia „Rytm"
Małgorzata Szostakiewicz  „Na Anioł Pański"
Joanna Teper „The Alternate Universe VIII - G-dur"
Małgorzata Wosik „Na Anioł Pański".

Ponadto Związek Artystów Pedagogów Ceramiki i Rzeźby przyznał nagrodę specjalną dla pracowni ceramicznej Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem prowadzonej przez Grażynę Bielską.

Organizatorzy konkursu to: Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem, Związek Ceramików Polskich oraz Związek Artystów Pedagogów Ceramiki.

Przypomnijmy, że w 2009 r. w pierwszej edycji konkursu zatytułowanej „Struny światła” rzeźbiarze i ceramicy pokazali prace inspirowane poezją Zbigniewa Herberta. Relację z tego wydarzenia mozna znaleźć na stronie: http://www.archiwum.watra.pl/rozne/zakopane2/ceramika.html

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IITorebka filcowa IITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA -...
    160 zł
  • Wisiorek "Sopel"Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm.
    60 zł
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.