PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

"Sonata ceramiczna" w Miejskiej Galerii Sztuki

Poniedziałek, 7 lutego 2011 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaII Ogólnopolski Konkurs Ceramiczny zatytułowany „Sonata ceramiczna” został rozstrzygnięty w sobotę w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem. Ponad 40 prac zaprezentowanych na pokonkursowej wystawie przekonuje, że ceramika to nie tylko sztuka użytkowa. Tym bardziej, że zgodnie z regulaminem konkursu, inspiracją dla artystów miała być muzyka kompozytorów związanych z Zakopanem: Mieczysława Karłowicza i Karola Szymanowskiego.


Najlepiej z tego trudnego zadania wywiązała się Jolanta Herma-Pasińska, która za pracę "Spotkanie" otrzymała Grand Prix. Jury w składzie: Krystyna Jarczewska, Bożena Kostuch, Joanna Staszak, Anna Zadziorko i Dariusz Osiński przyznało także trzy nagrody konkursowe oraz 2 wyróżnienia i 6 dyplomów.

I nagroda - Anna Kasperkiewicz „Jezioro Roksany"
II nagroda - Marta Wasilczyk „Serenada G-dur"
III nagroda - Zofia Kosiorek „Poranek - senne mary ulatują jak…”

Wyróżnienia:
Anna Ambroży Kowalska - „Cynabula"
Paula Solańska „Pieśń Roksany I"

Dyplomy:
Jacek Dziedziczak „Upojenie"
Łukasz Karkoszka „Skała"
Hanna Kłapcia „Rytm"
Małgorzata Szostakiewicz  „Na Anioł Pański"
Joanna Teper „The Alternate Universe VIII - G-dur"
Małgorzata Wosik „Na Anioł Pański".

Ponadto Związek Artystów Pedagogów Ceramiki i Rzeźby przyznał nagrodę specjalną dla pracowni ceramicznej Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem prowadzonej przez Grażynę Bielską.

Organizatorzy konkursu to: Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem, Związek Ceramików Polskich oraz Związek Artystów Pedagogów Ceramiki.

Przypomnijmy, że w 2009 r. w pierwszej edycji konkursu zatytułowanej „Struny światła” rzeźbiarze i ceramicy pokazali prace inspirowane poezją Zbigniewa Herberta. Relację z tego wydarzenia mozna znaleźć na stronie: http://www.archiwum.watra.pl/rozne/zakopane2/ceramika.html

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość ok. 31...
    130 zł
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30 min.) ze...
    25 zł
  • Naszyjnik "Miłość uskrzydla"Naszyjnik "Miłość uskrzydla"Naszyjnik "Miłość uskrzydla" Obwód 64 cm. Materiały: Sukno, Cekiny, Koraliki. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.