PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Z Jarosławem Fischbachem - polskim szlakiem przez Amerykę Południową

Sobota, 12 lutego 2011 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW Restauracji "U Wnuka" odbyło się spotkanie, które dzięki ciekawym opowieściom i multimedialnej prezentacji umożliwiło publiczności wirtualną podróż do Ameryki Południowej. Gościem Małgorzaty Wonuczki-Wnuk był tym razem geograf i podróżnik Jarosław Fischbach, promujący swoją książkę zatytułowaną "Polskim szlakiem przez Amerykę Południową". Wieczór umiliła kapela Jana Karpiela Bułecki.


- Moją pasją jest podróżowanie, poznawanie świata i ludzi, a kontynent który sobie wyjatkowo umiłowałem to Ameryka Południowa. Dziś historia zatoczyła koło, bo ta podróżnicza pasja zrodziła się własnie tutaj, ponad pół wieku temu, kiedy jako bardzo mały chłopiec po raz pierwszy przyjechałem do Zakopanego i w Tatry. Potem tą pasją udało mi się zarazić rodzinę i grono przyjaciół. Mam nadzieję, że zachęcę także Państwa do poznawania świata - mówił podczas promocji książki Jarosław Fischbach.

Jarosław Fischbach z wykształcenia jest geografem. Przez dziesięć lat pracował naukowo na Uniwersytecie Łódzkim, nastepnie założył własne biuro podróży. Ameryką Południową zainteresował się już na studiach, napisał na ten temat pracę magisterską. Pierwszą wyprawę na ten kontynent odbył w 1989 r. Spędził tam 3 miesiące, zwiedzając Argentynę i Brazylię. Nawiązał kontakty z mieszkającymi tam Polakami oraz polskimi misjonarzami. Szczególne zainteresowanie Polonią mieszkającą w Ameryce Południowej znajduje odzwierciedlenie w książce Polskim szlakiem przez Amerykę Południową", na którą składa się cykl reportaży z podróży jakie jej autor odbył w latach 1998 – 2009.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.