PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Karol Gąsienica Szostak - Malarstwo i rysunek w Spichlerzu

Sobota, 19 lutego 2011 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaNa ścianach kuźnickiej galerii mieszczącej się w zabytkowym Spichlerzu zawisły rysunki i obrazy Karola Gąsienicy Szostaka. Na wystawie, która została otwarta 18 lutego, zakopiański artysta pokazuje kilkanaście prac o tematyce tatrzańskiej.


- Są to szkice ze szkicownika, który noszę ze sobą na górskie spacery, walcząc często z wiatrem, deszczem i ciekawością turystów. Potem przychodzę do pracowni, te obrazy pozostają gdzieś tam w głowie i tak z kolei powstają moje prace malarskie. Jeśli chodzi o technikę, to w malarstwie wykorzystuje fakt, że farba cudownie cieknie. To, z czym wiele osób walczy, ja potraktowałem jako atut. Stąd troszeczkę chaosu i przypadku, który próbuję jednak kontrolować i zatrzymać w odpowiednim momencie – wyjaśniał podczas wernisażu Karol Gąsienica Szostak.

Wystawę można oglądać do końca marca.

Karol Gąsienica Szostak - urodzony w Gdańsku w 1963 roku. Ukończył PLSP im. A. Kenara w Zakopanem. Uzyskał dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Rzeźby w 1988 roku. W latach 88/89, pracował w tejże uczelni w charakterze asystenta. Dwukrotnie stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. Od 1990 roku mieszka w Zakopanem. W latach 95/97 prowadził zajęcia rzeźby w PLSP im. A.Kenara. Uprawia rzeźbę i rysunek. Prezentował swoje prace na ponad 27 wystawach indywidualnych, brał udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce, Holandii, Francji, Niemczech, Finlandii, Słowacji i USA.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Komplet "Droga Mleczna"Komplet "Droga Mleczna"Elegancki komplet, naszyjnik z wisiorkiem, kolczyki oraz bransoletka. Nadaje się do na wieczór, do sukienki, do białej, czarnej bluzki. Może być kompletem ślubnym...
    260 zł
  • Aniołek mały IIAniołek mały IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł
  • Korale folkowe IIIKorale folkowe IIIKorale folkowe wykonane z białego tybetu i zielonej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 100 cm.
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.