PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Kultura

„Palimpsest” oraz „Obrazki na wystawie”

Wtorek, 10 maja 2011 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. Hr. Zamoyskiego w Zakopanem oglądać można dwie nowe wystawy. Swoje prace prezentuje profesor ASP Grzegorz Bienias oraz grafik i ilustrator Mariusz Wolański. U obydwu artystów wśród wielu tematów i motywów odnajdujemy widoczne w ich twórczości zainteresowanie górami.


Wystawę otworzyła dyrektor galerii Anna Zadziorko, a w wernisażu wziął udział wiceburmistrz Zakopanego Mariusz Koperski, naczelniczka Wydziału Kultury Joanna Staszak oraz kurator wystawy Grzegorza Bieniasa - prof. Paweł Lewandowski-Palle.

Wystawa Grzegorza Bieniasa nosi tytuł "Palimpsest". Jej autor wprowadza nas w świat własnej rzeczywistości, zapełniony liniami, kreskami splątanymi czasem luźno, częściej gęściej, o subtelnym nastrojowym kolorycie i autonomicznym wewnętrznym pulsującym życiu. Artysta buduje swoje prace z przenikających się przestrzeni rysunkowych odsłaniając kolejne akcje i zdarzenia tak, że mamy wrażenie mijającego czasu.
Grzegorz Bienias jest absolwentem krakowskiej ASP (1983), gdzie jako profesor od roku 1996 prowadzi własną pracownię rysunku. Jest autorem ponad 30 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą.

Natomiast Mariusz Wolański na zakopiańskiej wystawie (zatytułowanej „Obrazki na wystawie”) prezentuje obrazy i rysunki związane z górami i atmosferą, którą w nich odnajduje.
Mariusz Wolański jest absolwentem łódzkiej ASP, Wydział Malarstwa i Grafiki. Dyplom w 1984 roku. Ma za sobą eksperymentalne działania z pogranicza sztuki wizualnej i muzyki i performance. Pracuje jako grafik i ilustrator. Związany jest m.in.: z Wydawnictwem Literackim, Wydawnictwem Uniwersytetu Warszawskiego, „Przekrojem”, „Dziennikiem Łódzkim” i „Le Monde”. Wystawiał i działał w Poznaniu, Koszalinie, Łodzi, Wrocławiu, Arnhem, Amsterdamie, Paryżu.

Obydwie wystawy mozna oglądać w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem do końca maja.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik dla dziewczynek ze nieregularnego kwarcu różowego oraz koralików vintage - Lampwork / szklane ozdobne. Obwód 46 cm. 
    50 zł
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    25 zł
  • Bańka choinkowa IIBańka choinkowa IIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.