PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Kultura

Konkurs na dziecięcy plakat festiwalowy

Wtorek, 17 maja 2011 r.
Autor: AKS

Konkurs na dziecięcy plakat festiwalowyBiuro Promocji Zakopanego zaprasza dzieci do wzięcia udziału w Konkursie na Dziecięcy Plakat XLIII Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. To okazja do zaprezentowania własnej twórczości, a także zachęta do rozpoczęcia przygody z folklorem, kulturą góralską, również sztuką tworzenia plakatu. Konkurs trwa od 16 maja do 6 czerwca.


Prace można składać w Tatrzańskim Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka”, ul. Grunwaldzka 3, 34-500 Zakopane, do dnia 06.06.2011, z dopiskiem „Konkurs na dziecięcy plakat festiwalowy”.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 16 czerwca 2011 w Biurze Promocji Zakopanego.


REGULAMIN KONKURSU NA DZIECIĘCY PLAKAT FESTIWALOWY

BIURO PROMOCJI ZAKOPANEGO OGŁASZA KONKURS NA DZIECIĘCY PLAKAT XLIII MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU FOLKLORU ZIEM GÓRSKICH W ZAKOPANEM

1. Zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w Konkursie na Dziecięcy Plakat XLIII Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. To okazja do zaprezentowania własnej twórczości, a także zachęta do rozpoczęcia przygody z folklorem, kulturą góralską, również sztuką tworzenia plakatu. Pogłębianie wiedzy i świadomości na temat wartości swoich korzeni i tożsamości, nabywanie wiedzy dotyczącej bogactwa kultury podhalańskiej, są priorytetami w działalności placówek kultury. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich do zaangażowania się i zmobilizowania dzieci do udziału w konkursie.

2. Cel konkursu:

- zainteresowanie dzieci ważnym wydarzeniem kulturalnym w regionie

- ukłon w stronę historii 43 lat Festiwalu Folkloru

- troska o zachowanie dziedzictwa kulturowego regionu Podhala

3. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych oraz dzieci w wieku przedszkolnym.

4. Warunki uczestnictwa:

- format pracy B2/ 50 cm x70 cm

- prace powinny być wykonane w technice:

*malarstwo- farba plakatowa

*rysunek- kredka, pastele tłuste, dopuszczalne jest mieszanie wymienionych technik

(do udziału w konkursie nie będą dopuszczane prace wykonane innymi technikami)

UWAGA!!!

W pracach nie umieszczamy żadnych napisów! Stosowne teksty na plakacie zostaną dołożone przez organizatorów konkursu!

- prace należy opatrzyć trwale umocowaną na odwrocie kartą informacyjną(czytelnie wypełnioną drukowanymi literami) wg wzoru:

IMIĘ I NAZWISKO AUTORA

WIEK

IMIĘ I NAZWISKO INSTRUKTORA(NAUCZYCIELA)

TELEFON DO INSTRUKTORA( NAUCZYCIELA)- SZKOŁY ,PLACÓWKI

5. Konkurs trwa od 16.05.2011 do 06.06.2011 r. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 16 czerwca 2011 w Biurze Promocji Zakopanego.

6. Prace prosimy składać

w Tatrzańskim Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka”, ul. Grunwaldzka 3, 34-500 Zakopane, do dnia 06.06.2011, z dopiskiem „Konkurs na dziecięcy plakat festiwalowy”

7. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi dnia 07.06.2011 w TCKiS „Jutrzenka”. Prace będą oceniane przez przedstawicieli środowisk twórczych: artystów plastyków i grafików oraz przez Dyrektora Biura Promocji Zakopanego.

8. Organizator przewiduje nagrody: I, II, III nagrodę oraz wyróżnienia.

Zwycięska praca będzie drukowana jako plakat festiwalowy.

9. Prace nagrodzone i wyróżnione przechodzą wraz z majątkowymi prawami autorskimi na własność organizatora. Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnego reprodukowania prac konkursowych w celach reklamowych konkursu.

10. O wynikach konkursu oraz o terminie i miejscu wręczenia nagród, uczestnicy i laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie. Informacje znajdą się również na stronie www.zakopane.pl, www.mffzg.pl

11. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 18 20 12833 lub e-mailem: jutrzenka@z-ne.com.pl

 

ORGANIZATOR KONKURSU:

BIURO PROMOCJI ZAKOPANEGO PRZY WSPÓŁPRACY Z TCKiS „JUTRZENKA”

 

Zapraszamy na tegoroczną edycję Festiwalu, która odbędzie się w dniach 19-26 sierpnia br. Szczegóły na www.mffzg.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IIISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IIILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - łącznie ponad 350 osób znalazło się w najnowszym słowniku biograficznym "Podhalanie". Słownik...
    90 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.