PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Wernisaż "Światło i Przyroda"

Środa, 6 lipca 2011 r.
Autor: Karolina Mazurkiewicz

fot. Karolina MazurkiewiczWe wtorek 5 lipca w budynku Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN przy ulicy Chałubińskiego odbył się wernisaż wystawy „Światło i Przyroda”. Otworzył ją Marek Kot, natomiast autorem zdjęć jest tegoroczny maturzysta Michał Budziński.


Wystawa w TPN promuje przede wszystkim polskie parki narodowe, które przez wielu są niedoceniane. Jest to także jeden z elementów kampanii ekologicznej. Zdjęcia pochodzą z takich miejsc jak Pieniński Park Narodowy, Słowiński Park Narodowy, Tatrzański Park Narodowy i z Beskidu.

Sam Michał Budziński pochwalić się może wieloma nagrodami, takimi jak: główna nagroda na GDT European Wildlife Photographer of the Year w Niemczech, czy drugie miejsce na BBC Wildlife Photographer of the Year w Wielkiej Brytanii. Na swoim koncie ma również publikacje w takich tytułach jak National Geopraphic czy BBC.

- Zbiegiem czasu fotografia coraz bardziej mnie interesowała. Doskonaliłem technikę, zacząłem poszukiwać oryginalnych kadrów. I tak, najczęściej nie bacząc na najdziwniejsze pory dnia, nierzadko z trzęsącymi się z mrozu rękami i zesztywniałymi palcami, czasem po kolana w wartkim górskim strumieniu, kiedy indziej po kilkugodzinnym marszu z całym ekwipunkiem, tam, gdzie prawie nikt nie dociera, czekam na promień wschodzącego lub zachodzącego słońca, na tę jedną, jedyną i niepowtarzalną magiczną chwilę - wyjaśniał autor wystawy.

Dzięki fotografiom pokazuje on swój punkt widzenia na świat tym, którzy nie dostrzegają jego piękna na co dzień, w zabieganiu. Życzymy Michałowi kolejnych sukcesów!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Wisiorek "Sopel"Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm.
    60 zł
  • Grafika Folk w ramce IXGrafika Folk w ramce IXGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.