PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Teatralne lato na Krupówkach

Poniedziałek, 18 lipca 2011 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Marcin SembereckiRozpoczęło się 4 Zakopiańskie Lato Teatralne - festiwal, który jest z pewnością niecodzienną propozycją zarówno kulturalną, artystyczna, jak i turystyczną przygotowywaną co roku przez „Teatr OFF Tatrzański” i Biuro Promocji Zakopanego. Na zaproszenie organizatorów przez trzy wakacyjne weekendy na Krupówkach przy oczku wodnym teatry z całej Polski prezentują ciekawe spektakle i happeningi. W piątek i sobotę widzowie obejrzeli przedstawienia teatrów: „Jednorazowego Użytku”, „Vartietes” i „Pacyfic” z Krakowa oraz warszawskiego teatru „Go!”. Gościnnie wystąpił także słowacki lalkarz Michal Cvoliga. Kolejna odsłona „Lata Teatralnego” już w najbliższy weekend.


„Teatr OFF Tatrzański”  to nieformalna grupa teatralna złożoną z młodych artystów, dla których Tatry, a w szczególności Zakopane, są szczególnym miejscem twórczych poszukiwań. Stąd też inspiracją projektu jest życie artystyczne i towarzyskie Zakopanego okresu Dwudziestolecia Międzywojennego, kiedy to ta malownicza górska miejscowość była Mekką wszelkiej maści artystów, szarlatanów i poszukiwaczy mocnych wrażeń…

Autorem i dyrektorem artystycznym Zakopiańskiego Lata Teatralnego jest reżyser, z pochodzenia Zakopiańczyk – Bartłomiej Piotrowski, który na co dzień pracuje w Centrum Sztuki Współczesnej „Solvay” w Krakowie, a w Zakopanem prowadzi „Teatr OFF Tatrzański”. Domeną pracy twórczej Bartłomieja Piotrowskiego są niekonwencjonalne akcje teatralne wykorzystujące sztukę multimedialną i audiowizualną, rozgrywające się w otwartej – często miejskiej – przestrzeni oraz widowiska i happeningi plenerowe i uliczne, które – przy pomocy wyszukanych efektów inscenizacyjnych - realizuje na wielu prestiżowych festiwalach teatralnych w kraju i za granicą.

Patronat medialny: Podhalański Serwis Informacyjny WATRA.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni IIIAniołek średni IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.