PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

43. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w obiektywie - cz. 1

Czwartek, 25 sierpnia 2011 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaZapraszamy do obejrzenia kolejnych foto-relacji z wydarzeń 43. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, któremu patronuje Podhalański Serwis Informacyjny WATRA. Festiwal powoli dobiega końca, w piątek o godz. 17.00 odbędzie się koncert finałowy, podczas którego poznamy nagrodzone zespoły. Warto jeszcze dziś i jutro zaglądnąć do tętniącej muzyką i śpiewem wioski festiwalowej, aby zetknąć się bezpośrednio z folklorem górali z całego świata.


Program festiwalu jest niezwykle bogaty. Oprócz konkursowych występów wypełniają go także interesujące wydarzenia towarzyszące, warsztaty, dni narodowe oraz kiermasz sztuki ludowej.

- Festiwal zakopiański jest szczególny. Możemy dzięki niemu zbliżyć się do dawnych obyczajów i obrzędów. Jest to bliskie zetknięcie z tradycyjną kulturą, która bezpowrotnie odchodzi w przeszłość i to od takich festiwali będzie zależało, na ile uda się nam ją ocalić – przekonuje przewodnicząca jury dr Urszula Janicka-Krzywda.

W galeriach prezentujemy zdjęcia z wesela góralskiego w wiosce festiwalowej, koncertu inauguracyjnego, Festiwalu Muzyki Łuku Karpat „Wierchowe Nuty” oraz Narodowego Dnia Szwedzkiego.

 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
    100 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.