Zakopane
Kultura
Muzyczne pożegnanie lata w Atmie
Autor: Piotr Kyc
W sobotni wieczór odbył się kolejny, jak zwykle interesujący Wieczór w Atmie. W programie spotkania pod tytułem „Pożegnanie lata...” były utwory Karola Szymanowskiego (I Kwartet Smyczkowy C-Dur op.37 z roku 1917, II Kwartet Smyczkowy op. 56 z roku 197) i Fritza Kreislera (Miniatury z roku 1910). Na tym skromnym wieczorze wystąpiły aż trzy kwartety!
Były to:
• Amber Quartet w składzie: Elżbieta Pogoda - skrzypce, Barbara Mglej – skrzypce, Magdalena Chmielowska – altówka, Katarzyna Cichoń – wiolonczela.
• Kwartet Contre w składzie: Paulina Marek – skrzypce, Jakub Bańdur – skrzypce, Tomasz Skotnicki – altówka, Jakub Gucik – wiolonczela.
• Kwartet Festiwalowy w składzie: Krzysztof Leksycki – skrzypce, Ilona Nieciąg – skrzypce, Gianfranco Borelli - altówka, Anna Armatys -wiolonczela.
Całość prowadził Maciej Pinkwart. Organizatorami Wieczorów w Atmie są : Muzeum Narodowe w Krakowie odział Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma w Zakopanem. Współorganizatorem jest Burmistrz Miasta Zakopane.
- Spinka góralska XX
Metalowa mała spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 3 cm, długość (z przekolacem) 7 cm. 220 zł - Sakiewka II
Sakiewka filcowa z naszytym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 11 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 58 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy 40 zł - "Na Was zawsze można liczyć"
"Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...40 zł



