PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Festiwal „Muzyka na Szczytach” - wyniki konkursu!

Piątek, 16 września 2011 r.
Autor: AKS

Festiwal „Muzyka na Szczytach” - wyniki konkursu!17 września w Zakopanem rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach”. Jest to już trzecia edycja tego wyjątkowego wydarzenia, a jej gwiazdą będzie ceniony brytyjski zespół wokalny The King's Singers. Wystąpi także Mirosław Kultyszew, Mayuko Kamio oraz wielu innych wybitnych muzyków. Koncerty odbywać się będą w Zakopanem, a także w Bukowinie Tatrzańskiej i Szczawnicy. Festiwal to także wiele imprez towarzyszących, a wśród nich spotkania z poezją, malarstwem, a nawet modą. Rozstrzygnęliśmy nasz konkurs, w którym do wygrania były dwa podwójne zaproszenia na koncert The King’s Singers.


The King’s Singers to jeden z najsłynniejszych zespołów wokalnych na świecie, który bardzo intensywnie koncertuje, nagrywa oraz prowadzi kursy mistrzowskie. Wykonują kompozycje zarówno młodych, jak i uznanych kompozytorów, a ich repertuar rozciąga się od Gesualdo da Venosy i Györgyego Ligetegoi aż do Michaela Bublé.
The King’s Singers są cenieni za perfekcyjną intonację, jednolitą barwę, znakomitą artykulację tekstu oraz wspaniałe poczucie rytmu, a ich występy zawsze cechują się znakomitym kontaktem z publicznością oraz są pełne uroczego brytyjskiego poczucia humoru.
W sezonie 2011/2012 The King’s Singers odwiedzą Francję, Niemcy, Stany Zjednoczone i Kanadę, Bułgarię, Węgry, Włochy, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Polskę, Armenię, Belgię i Holandię, Austrię, Luksemburg, Finlandię, Meksyk, Japonię, Koreę i Chiny, a w lipcu 2011 roku będzie gościem prestiżowego Festiwalu Schleswig Holstein. Zespół wystąpi w najwspanialszych salach koncertowych wśród których znajdą się Salle Gaveau w Paryżu, Berlin Philharmonie oraz Filharmonia Narodowa w Warszawie.
The King’s Singers nagrali ponad 150 płyt i zdobyli zarówno wiele nagród, jak i uznanie najważniejszych krytyków muzycznych. Ich album „Simple Gifts” wydany przez wytwórnię Signum otrzymał w 2009 roku nagrodę Grammy. W 2010 roku został wydany album „Swimming over London” zawierający ulubione utwory zespołu w zupełnie nowych aranżacjach. W tym samym roku The King’s Singers dokonali premierowego nagrania „Music for Vespers” Pachelbela razem z Charivari Agréable.
Zespół jest również głęboko zaangażowany w popularyzację muzyki chóralnej naszych czasów, co ma swoje odzwierciedlenie w ponad 200 zamówionych dziełach u prominentnych współczesnych kompozytorów, wśród których są Richard Rodney Bennett, Luciano Berio, Peter Maxwell Davies, György Ligeti, Gian Carlo Menotti, Krzysztof Penderecki, Ned Rorem, John Rutter, Toru Takemitsu i John Tavener. W tym sezonie The King’s Singers dokonają prawykonań dzieł Pawła Łukaszewskiego, Eleny Kats-Chernin oraz Erica Whitacre’a.
The King’s Singers wielokrotnie dawali koncerty dla telewizji, m.in. z Mormon Tabernacle Choir (transmiowany przez PBS w Stanach Zjednoczonych). Ponadto można było ich obejrzeć na BBC Proms w Royal Albert Hall (nagranie również dostępne na DVD, w styczniu 2010 roku otrzymało Midem International Classical Award).
Oprócz koncertów, które na całym świecie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, The King’s Singers dzielą się swoim doświadczeniem na wielu warsztatach i kursach mistrzowskich. Zespół dokonuje również własnych opracowań wielu utworów, które ukazują się drukiem w wydawnictwie Hal Leonard i jak dotąd sprzedały się w nakładzie 2 milionów egzemplarzy. Aranżacje The King’s Singerse są wykonywane zarówno przez chóry szkolne, amatorskie, jak i profesjonalne zespoły na całym świecie.
Skład – David Hurley – kontratenor, Timothy Wayne-Wright – kontratenor, Paul Phoenix – tenor, Philip Lawson – baryton, Christopher Gabbitas – baryton, Jonathan Howard – bas.

Koncert zespołu “The King’s Singers”  odbędzie się 18 września o godz. 20.30 w Kościele św. Krzyża, ul. Chałubińskiego 30, w Zakopanem. W programie m.in.: Górecki, Zieleński, Tallis, Łukaszewski, Poulenc. Ceny biletów:  Sektor I – 100zł/70zł, Sektor II – 50zł/30zł.


Zwycięzcy konkursu to:

1. Jarosław Łojas

2. Małgorzata Gładoch


Organizatorem Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach” jest Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem.

Podhalański Serwis Informacyjny WATRA jest jednym z patronów medialnych.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Naszyjnik "Kolorowe pastylki"Naszyjnik "Kolorowe pastylki"Naszyjnik z kolorowych howlitów / pastylki /  oraz szklanych kwiatków i przekładek. Obwód 50,5 cm
    65 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.