PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Rok Marii Skłodowskiej-Curie 2011

Niedziela, 9 października 2011 r.
Autor: Maciej Stasiński

Rok Marii Skłodowskiej-Curie 2011Burmistrz Miasta Zakopane Janusz Majcher zaprasza na opowieść Barbary Wachowicz o naszej genialnej Noblistce i Jej miłości do Tatr „Wierzę w przyszłość naszego narodu”. 14 października 2011r. (piątek) o godzinie 16.00 w siedzibie Urzędu Miasta Zakopane, ul. Kościuszki 13.


„Pierwsze moje wrażenia z gór były bardzo silne. Zachwycałam się wioską tatrzańską, widokiem na szczyty, wycieczkami w doliny…”
Maria Skłodowska-Curie

„Cudowny kraj. Nie dziwię się, że tak go kochasz”
Piotr Curie do żony podczas pobytu w Tatrach

„Pozdrów tam Bystrą, Cichą i Młyniska
I Giewontowi ponieś me ukłony”
Ojciec Marii Skłodowskiej-Curie w liście do córki

Spotkanie odbędzie się pod opieką organizacyjną Joanny Staszak kierującej Wydziałem Kultury i Popularyzacji Zakopanego. Widowisko o Marii Skłodowskiej-Curie, Jej wędrówkach w Tatry, a także o wspaniałym Sanatorium imienia Bronisławy i Kazimierza Dłuskich, którego Maria i Piotr Curie byli darczyńcami. Gość Honorowy – Doktor Zbigniew Wygoda – wybitny onkolog. Udział bierze Młodzież z Zespołu Szkół im. Władysława Zamoyskiego pod opieką artystyczną prof. Marii Fiołek oraz z Liceum im. Oswalda Balzera, pod opieką artystyczną prof. Violetty Szymańskiej. Najpiękniejsze utwory góralskie gra Muzyka imienia Tomasza Skupnia z prymistą Sławkiem Ziębą-Drzymalskim. ZAPRASZAMY!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Lampka nocna z parzenicąLampka nocna z parzenicąLampka nocna z naniesionym na kloszu motywem ludowym (po dwóch stronach klosza) w kolorze czarnym, malowanym ręcznie. Klosz w kolorze kremowym. Podstawa lampki...
    120 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.