PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Święto Społecznego Towarzystwa Oświatowego

Piątek, 2 grudnia 2011 r.
Autor: STO Zakopane

Święto Społecznego Towarzystwa Oświatowego30 listopada odbyło się uroczyste statutowe święto Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Gimnazjaliści wystawili sztukę teatralną pt. „Kopciuszek” (wersja współczesna), uczeń gimnazjum Maciej Florek wraz z partnerką Tamarą Cecerską zaprezentowali tańce latynoamerykańskie, a uczniowie liceum: Kinga Gruszczyńska i Kacper Krupa wykonali koncert muzyczny.


W godzinach przedpołudniowych zaproszeni goście, uczniowie szkół podstawowych dodatkowo obejrzeli doświadczenia wykonywane przez gimnazjalistów, np. wybuch wulkanu, wykrywanie skrobi, uzyskiwanie błony z mydlin. Rozwiązywali zagadki matematyczne, konkursy historyczne i ćwiczyli umiejętności językowe wykorzystując możliwości tablic multimedialnych.

Po południu zaproszeni goście, rodzice, absolwenci, członkowie i sympatycy koła obejrzeli pokaz talentów uczniów szkoły oraz dodatkowo wysłuchali koncertu taty ucznia klasy III gimnazjum pana Macieja Gąsienicy-Mracielnika. Po występach wszyscy zostali zaproszeni na urodzinowy tort oraz inne przysmaki przygotowane przez rodziców uczniów. Do późnych godzin wieczornych wszyscy świetnie się bawili biorąc udział w różnych konkursach.

Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Miasta Zakopane pan Janusz Majcher.

Samodzielne Koło Terenowe Nr 67 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Zakopanem prowadzi gimnazjum i liceum. Rodzice mają duży wpływ na życie szkoły. Szkoły utrzymywane są z czesnego i dotacji. Wszystkie pieniądze przeznaczane są na usługę edukacyjną, nikt nie czerpie zysków. Zarząd i członkowie koła pracują społecznie. Koło jako organizacja pozarządowa pozyskuje dodatkowe fundusze, np. wszyscy uczniowie liceum wyjeżdżają do Hiszpanii lub Wielkiej Brytanii za pieniądze pozyskane w ramach projektu Comenius.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.