PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

151 Wieczór na Harendzie w 151 rocznicę urodzin Jana Kasprowicza...

Poniedziałek, 12 grudnia 2011 r.
Autor: Piotr Kyc

fot. Piotr Kyc151 Wieczór na Harendzie w 151 rocznicę urodzin Jana Kasprowicza, czyli zaskakująca polidromia liczb i fotograficzna opowieść Beaty Jaśniak o Harendzie Kasprowiczów - pod tym prostym tytułem kryje się spotkanie, jakie miało miejsce w dniu 11 grudnia w Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie. Był to 151 Wieczór na Harendzie pod tytułem „Opowieść o Harendzie”. Interesujący album fotograficzny zaprezentowała Beata Jaśniak z Łodzi. Składają się na niego zdjęcia wykonane na Harendzie. Autorka podczas sesji fotograficznej zwracała uwagę na szereg detali, które umykają uwadze odwiedzających Harendę w pośpiechu. A szczegóły - w każdym muzeum - są najistotniejsze, bo budują nastrój miejsca.


Publikacja została wydana przez Narodowe Centrum Kultury i Fundację Wspierania Kultury "ProArtis" przy współpracy Stowarzyszenia Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza. Prozę Jana Kasprowicza z książki O bohaterskim koniu i walącym się domu czytały panie Grażyna Syrzistie i Anna Zawisza. Całość prowadziła Beata Denis – Jastrzębska.

Po części artystycznej Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza Piotr Kyc zaprosił gości na tort urodzinowy przygotowany przez Cukiernię „Samanta”.

Gospodynią „Wieczoru” była kierowniczka biura stowarzyszenia Małgorzata Karpiel.

151 Wieczór na Harendzie został zorganizowany przez nasze Stowarzyszenie przy pomocy Burmistrza Miasta Zakopane.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok. 35...
    160 zł
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł
  • Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1" Obwód - 18 cm. Matriały: Jadeit, Lapis lazuli, Turkus, Aragonit, Koral, Szkło. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.