PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Spotkanie opłatkowe harcerzy ZHR

Poniedziałek, 12 grudnia 2011 r.
Autor: Helena Orłowska, Maciej Sady

Spotkanie opłatkowe harcerzy ZHRSpotkania opłatkowe Obwodu Tatrzańskiego przeszły już do tradycji. W ostatnią sobotę, 10 grudnia 2011, w takim spotkaniu wzięło udział około 150 harcerek, harcerzy i zuchów z Zakopanego – członków Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.


Zbiórka rozpoczęła się Mszą Świętą o godzinie 18.00 w wypełnionym po brzegi Starym Kościółku na Pęksowym Brzyzku. Harcerki zatroszczyły się o oprawę muzyczną, dzięki czemu kościół wypełnił się dźwiękami gitary oraz śpiewem z harcerskich gardeł. Ministranci w mundurach kontynuowali za to tradycję czytań oraz śpiewu psalmów. Na zakończenie uroczystości chóralnie zabrzmiała Modlitwa Harcerska.

Po odprawionej Mszy i wspaniałym kazaniu o tym, co to znaczy być dobrym harcerzem, drużyny kolumnami przeszły do salki teatralnej przy Kościele Świętej Rodziny. Tam, po wspólnej modlitwie, nadszedł czas na połamanie się opłatkiem oraz złożenie życzeń. W powietrzu unosił się zapach świątecznego piernika, jedliny, słychać było śmiech, życzliwe słowa i serdeczne szepty. W drugiej części spotkania drużyny zaprezentowały, przygotowane wcześniej przez siebie, kolędy i scenki teatralne związane z Bożym Narodzeniem. Nie udało się przeprowadzić zaplanowanego konkursu na najlepiej wykonaną kolędę, ponieważ do śpiewu natychmiast przyłączali się wszyscy harcerze, co utrudniało bardzo jednoznaczną ocenę, ale dodawało dodatkowego klimatu do i tak świetnej atmosfery przyjaźni i braterstwa panującej wkoło. Opłatek zakończył się wspólnym poczęstunkiem, składającym się z ciast i pyszności przyniesionych, a przede wszystkim przygotowanych własnoręcznie przez druhny i druhów.

W czasie spotkania odbyła się zbiórka darów na akcję Szlachetna Paczka, w którą Obwód Tatrzański ZHR włączył się w tym roku po raz pierwszy. Zarząd Obwodu Tatrzańskiego przeznaczył na zakupy związane z pomocą bliźnim pieniądze zarobione podczas sprzedaży zniczy w dniu Wszystkich Świętych. Dzięki temu wsparciu i zebranym darom udało się spakować 9 kartonów najpotrzebniejszych produktów dla potrzebujących rodziny. Akcja ta wspaniale wpisuje się w Ideały wynikające z Prawa i Przyrzeczenia Harcerskiego, a niesienie bezinteresownej pomocy bliźnim to jedna z metod wychowania harcerskiego, którą przekazują sobie podhalańscy harcerze już od 100 lat.

Korzystając z okazji, w imieniu Zarządu Obwodu Tatrzańskiego ZHR, harcerek, harcerzy, zuchów oraz pionu wędrowniczego pragniemy złożyć Mieszkańcom Podhala najserdeczniejsze życzenia zdrowych, pogodnych i ciepłych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku!

Czuwaj!

Phm. Helena Orłowska – Hufcowa Tatrzańskiego Hufca Harcerek i Zuchów

Hm. Maciej Sady – Komendant Tatrzańskiego Związku Drużyn Harcerzy

Zobacz w naszym sklepie:
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...
    950 zł
  • Spinka góralska VIIISpinka góralska VIIIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem Szarotki w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    140 zł
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.