PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Małgorzata Dawiec - Stefanik w Galerii Kancelarii

Poniedziałek, 19 grudnia 2011 r.
Autor: Piotr Kyc

fot. Piotr KycW zakopiańskiej Galerii Kancelarii prowadzonej przez adwokatów Małgorzatę Górbiel i Andrzeja Wróbla otwarto wystawę malarstwa Małgorzaty Dawiec – Stefanik zatytułowaną „Kochany”. To kolejna, nowa wystawa malarstwa, jaka jest czynna obecnie w Zakopanem.


Pani Małgorzata zaprezentowała szereg swoich prac, w tym cykl kolaży związanych z terminem „Kochany”. Oglądając przedstawione prace wiemy, co ceni pani Małgorzata. A więc delikatność, elegancję, odrobinę szaleństwa ale i naturalność tak zachowań ludzkich, jak i otaczających nas przedmiotów, oraz zdarzeń. Patrząc na jej pogodną twarz i zapatrzone, marzące, ładne oczy nabieramy przekonania, że nie pomyliliśmy się w naszych domysłach.
Kolaże są to utkane z najdelikatniejszych materiałów, głównie naturalnych surowców – papieru czerpanego, elementów drewnianych, piór, zwierzęcych skór, włókien i różnorodnych tkanin. Artystkę fascynuje wymowa draperii – jej niezwykle silny wpływ na kompozycję i estetykę dzieła. Jak sama twierdzi „efekt końcowy w kolażu nigdy nie jest przewidywalny i przez to właśnie kolaż jest dla mnie ogromnym wyzwaniem”.
Wieczór w Galerii Kancelarii był wyjątkowy i z innego powodu. Niedługo święta, dlatego gospodarze zadbali o wigilijny poczęstunek dla gości. Atmosfera była świąteczna. Świetnie korespondowała z „kochanym”, pozbawionym eksperymentu, czy też ambicji wstrząsania widzem światem przedstawionym w dziełach, skromnej, zdolnej i uroczej dziewczyny z Kościeliska.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek, z sukna, tkaniny i cekin. Średnica zawieszki 6,5 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł
  • Torebka filcowa IITorebka filcowa IITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA -...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.