PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Małgorzata Dawiec - Stefanik w Galerii Kancelarii

Poniedziałek, 19 grudnia 2011 r.
Autor: Piotr Kyc

fot. Piotr KycW zakopiańskiej Galerii Kancelarii prowadzonej przez adwokatów Małgorzatę Górbiel i Andrzeja Wróbla otwarto wystawę malarstwa Małgorzaty Dawiec – Stefanik zatytułowaną „Kochany”. To kolejna, nowa wystawa malarstwa, jaka jest czynna obecnie w Zakopanem.


Pani Małgorzata zaprezentowała szereg swoich prac, w tym cykl kolaży związanych z terminem „Kochany”. Oglądając przedstawione prace wiemy, co ceni pani Małgorzata. A więc delikatność, elegancję, odrobinę szaleństwa ale i naturalność tak zachowań ludzkich, jak i otaczających nas przedmiotów, oraz zdarzeń. Patrząc na jej pogodną twarz i zapatrzone, marzące, ładne oczy nabieramy przekonania, że nie pomyliliśmy się w naszych domysłach.
Kolaże są to utkane z najdelikatniejszych materiałów, głównie naturalnych surowców – papieru czerpanego, elementów drewnianych, piór, zwierzęcych skór, włókien i różnorodnych tkanin. Artystkę fascynuje wymowa draperii – jej niezwykle silny wpływ na kompozycję i estetykę dzieła. Jak sama twierdzi „efekt końcowy w kolażu nigdy nie jest przewidywalny i przez to właśnie kolaż jest dla mnie ogromnym wyzwaniem”.
Wieczór w Galerii Kancelarii był wyjątkowy i z innego powodu. Niedługo święta, dlatego gospodarze zadbali o wigilijny poczęstunek dla gości. Atmosfera była świąteczna. Świetnie korespondowała z „kochanym”, pozbawionym eksperymentu, czy też ambicji wstrząsania widzem światem przedstawionym w dziełach, skromnej, zdolnej i uroczej dziewczyny z Kościeliska.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...
    145 zł
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok. 35...
    160 zł
  • Torebka filcowa XITorebka filcowa XITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA - dodatkowo...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.