PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Wystawa Czesława Jałowieckiego w nowej galerii

Piątek, 30 grudnia 2011 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW Zakopanem powstało nowe miejsce, w którym prezentowana będzie sztuka. Działalność Galerii „Cieszynianka” w Hotelu Belvedere 17 grudnia zainaugurowała wystawa "Miniaturowe Monumenty" Czesława Jałowieckiego. W wernisażu licznie uczestniczyli przyjaciele i rodzina artysty oraz zaproszeni goście.


- Każda z prac Czesława Jałowieckiego symbolizuje pewną atmosferę. Jego działa mają w sobie ogromną dawkę indywidualnej emocjonalności, przełamują także schematy myślenia. Kolejną ich ważną cechą jest ulotność, która jednak pozostaje w naszej pamięci – mówiła prowadząca spotkanie Ewa Czamańska.

Obecny na wernisażu burmistrz Mariusz Koperski gratulował artyście, jak również pani Zofii Wyrobie - dyrektor Hotelu Belvedere, w którego wytwornym i uroczym wnętrzu znalazło się miejsce poświęcone sztuce.

- Każde następne takie miejsce w naszym mieście wpisuje się bardzo szybko w jego krajobraz i jest nam bardzo potrzebne – zapewniał burmistrz.

Niespodzianką był krótki koncert, utrzymany w świątecznym kimacie, w wykonaniu Czesława Jałowieckiego. Po nim przyszedł czas na zwiedzanie interesującej wystawy.

Czesław Jałowiecki to znany zakopiański artysta. Urodził się w 1935r. w Przyszowicach. W 1956r ukończył Liceum Technik Plastycznych w Zakopanem. Od 1958r studiował na PWSSP w Poznaniu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby ze specjalizacją rzeźby monumentalnej w pracowniach prof. Jacka Pugeta i prof. Bazylego Wojtowicza. Dyplom uzyskał w 1964r. Pracował jako pedagog przedmiotów artystycznych w LO i w Młodzieżowym Domu Kultury „Jutrzenka” w Zakopanem w latach 1967 – 2001. Przez 20 lat był dyrektorem tej placówki. Od 1965r. uczestniczył czynnie w życiu artystycznym, biorąc udział w licznych wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą oraz organizując wystawy indywidualne. Równocześnie działa aktywnie w stowarzyszeniu ZPAP. Wykonuje rzeźby w drewnie, betonie i brązie. Stosuje również technikę montażu, głównie z elementów metalowych sposobem spawania, wycinania i palenia. Prace jego znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Trójeczka​"Wisiorek "Trójeczka​"Wisiorek z trzema koralikami w groszki. Obwód 76 cm.
    50 zł
  • Portfel IIIPortfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Biały, czarny
    35 zł
  • Aniołek duży IVAniołek duży IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.