PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Ferie z filmem w bibliotece w szkolnym kinie

Środa, 8 lutego 2012 r.
Autor: AKS

Ferie z filmem w bibliotece w szkolnym kinieGimnazjum nr 1 w Zakopanem, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Stowarzyszenie Nowe Horyzonty zapraszają uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych na Ferie z filmem w bibliotece w szkolnym kinie. Organizatorzy przygotowali interesujące filmy dla młodzieży i dyskusje, czyli edukację przez film.


Szkoły ponadpodstawowe

Film pt. „Tysiąc razy silniejsza"

Termin: 16.02.2012 godz.16

reż. Peter Schildt

Szwecja 2010, 85'

Signe to cicha i refleksyjna 15-latka. Ma najwyższe oceny i nie sprawia żadnych problemów ani w klasie, ani poza nią. To taki typ dziewczyny, na którą zawsze można liczyć, ale której nie będzie się pamiętać po kilku latach. Nie jest jednak popularna, nie przewodzi grupie, trzyma się raczej na uboczu i obserwuje to, co się dookoła niej dzieje. W szkole wiodą prym najlepiej ubrane i najbardziej przebojowe dziewczyny oraz... chłopcy. Tym ostatnim wszystko uchodzi na sucho. Nie muszą sprzątać pracowni, odrabiać lekcji, dostają większe porcje w stołówce i są uwielbiani przez nauczycieli. Wszystko zmienia się, kiedy do klasy przychodzi nowa uczennica, Saga. Niezwykle silna, pewna siebie i do bólu szczera. Nie przestrzega niepisanych zasad i ma za nic kodeks, którym posługują się zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. Dzięki niej bardzo szybko życie szkolne zaczyna się zmieniać. Jednak pewnego dnia wydarza się coś, czego nikt nie przewidział i sytuacja wymyka się spod kontroli

Film pt. „Szkoła z blachy”

Termin: 16.02.2012 godz.17.30

Reżyseria: Katarzyna Tekiem, Tomasz Michalczewski

Rok produkcji: 2010

Tematyka filmu: edukacja, prawa człowieka

Głównym celem nakręcenia filmu "Szkoła z blachy" było stworzenie atrakcyjnego i rzetelnego materiału edukacyjnego. Powstała ciepła opowieść o tym, jak ważne jest prawo do edukacji i relacje panujące między uczniami, uczennicami a kadrą pedagogiczną. Film pokazuje codzienność w dzielnicy nędzy z perspektywy małej szkoły, która mimo tego, że jest zrobiona z blachy falistej dla wielu jest miejscem bezpiecznym, fascynującym. To miejsce przyjaźni całej społeczności szkolnej, zabawy, walki o lepsze życie. Obraz pokazujący pedagogów z powołania.

Film pt. „Krokodyle z przedmieścia”

Termin: 20.02.2012 godz.16 

Autor: Christian Dieter

Czas:98 min

Rok prod 2009

Tematyka: dyskryminacja, niepełnosprawność

Dziesięcioletni Hannes wychowuje się tylko z mamą. Jego największym marzeniem jest przyłączenie się do gangu "Krokodyli", do którego należą jego rówieśnicy. Musi jednak wcześniej przejść próbę. Ta okazuje się jednak niebezpieczna dla jego życia... Z opresji ratuje go Kai, który przeprowadził się na przedmieścia wraz z rodzicami. Chłopiec również marzy o tym, by stać się jednym z Krokodyli. Jednak fakt, że jeździ na wózku, początkowo sprawia, że dzieciaki go nie akceptują. Sytuacja się zmienia, kiedy Kai wchodzi w posiadanie informacji o prawdziwym gangu, który napadł na okoliczny sklep. Jego wiedza może pomóc Krokodylom rozwiązać zagadkę i przekonać się, że niepełnosprawni są sprawni.

Film pt. „Nigdzie w Europie”   

Termin: 20.02.2012 godz.17.45

Film dokumentalny

Produkcja: Polska, Niemcy

Rok produkcji: 2009

Film opowiada o losach czeczeńskich uchodźców w różnych krajach Europy. Zdjęcia przez ponad rok realizowano w Polsce, Austrii, Niemczech, na Ukrainie, Litwie i w Rosji. „Nigdzie w Europie" jest polsko-niemiecką koprodukcją, która została dofinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, niemiecką telewizję 3Sat oraz Telewizję Polską. Producenci filmu to Metro Films (Polska) i Time Prints (Niemcy).

 

Szkoły podstawowe

Temat : Magiczny ogród dziecięcej wyobraźni

Bezpiecznie, ciekawie, na wesoło, bez przemocy !!!!!!

 

Film pt. SHREK trzeci

Termin: 13.02.2012 godz. 10

czas trwania:1 godz. 33 min.

gatunek:Animacja, Familijny, Komedia

premiera: 29 czerwca 2007 (Polska) 6 maja 2007 (Świat)

produkcja:USA

reżyseria:Chris Miller

scenariusz: Peter S. Seaman, Jeffrey Price

Historii zielonego ogra ciąg dalszy. Ojciec Fiony zaakceptował ostatecznie swojego zięcia, zdecydował nawet, że Shrek i Fiona mają pełnić obowiązki panującej pary królewskiej. Oboje nie czują jednak się w tej roli najlepiej, a Shrek z miłą chęcią wróciłby na swoje bagno. Król postanawia więc, że jeśli odnajdą następcę tronu, który obejmie rządy i godnie ich zastąpi, będą mogli opuścić królestwo i żyć własnym życiem. Odpowiednim kandydatem na króla jest siostrzeniec królowej Lilian, książę Artie.

 

Film pt. Niania i wielkie bum

Termin: 23.02.2012 godz. 10

czas trwania:1 godz. 49 min.

gatunek: Familijny, Fantasy, Komedia

premiera: 28 maja 2010 (Polska) 24 marca 2010 (Świat)

produkcja: Francja, USA, Wielka Brytania

reżyseria: Susanna White

scenariusz:Emma Thompson

Akcja filmu rozgrywa się sto lat po wydarzeniach z "Niani". Obdarzona magicznymi umiejętnościami niania (Emma Thompson) opiekuje się dziećmi pochodzącymi ze wsi i miasta, które zostały ewakuowane podczas II wojny światowej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży VAniołek duży VAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    16 zł
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł
  • Bańka choinkowa IBańka choinkowa IBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    16 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.