PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Kultura

Nie tylko Zakopane…

Czwartek, 17 maja 2012 r.
Autor: Piotr Kyc

fot. Piotr KycW Galerii Jednego Autora działającej przy zakopiańskiej Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury odbyło się spotkanie, pt. "Nie tylko Zakopane…". Gośćmi Ewy Czamańskiej był znany publicysta, pisarz, ceniony znawca naszego regionu dr Maciej Pinkwart i współpracująca z nim Renata Piżanowska – fotografik.


Pan Maciej Pinkwart jest znany między innymi jako autor przewodników po Zakopanem i najbliższej okolicy. Tym razem, w sali lustrzanej „Jasnego  Pałacu” zaprezentował swój nowy przewodnik dla ambitnego turysty, miłośnika ziemi ojczystej, a patrioty lokalnego w szczególności, poświęcony Podtatrzu.

Przewodnik wydany przez Wydawnictwo BOSZ robi wrażenie pod paroma względami. Przede wszystkim  zawiera masę uporządkowanych, rzetelnych wiadomości historycznych, geograficznych i tak bardzo przydatnych każdemu turyście – aktualnych informacji turystycznych (atrakcje, noclegi, dojazd, wyżywienie ). Uwagę zwraca również duża ilość bardzo dobrych fotografii Renaty Piżanowskiej, które zachęcają do odwiedzenia opisywanych miejsc.

Ponadto książka jest solidnie wydana – co wróży jej długi żywot podczas wielokrotnych i wieloletnich podtatrzańskich wędrówek. 

Lektura pierwszych rozdziałów przewodnika Podtatrze jest wciągająca, fotografie obiecują wizyty w niezwykłych, chociaż bliskich nam miejscach. Podobnie ma się rzecz z innym przewodnikami autorstwa Macieja Pinkwarta, jakie  można było nabyć po spotkaniu. Jest przewodnik po... Paryżu, a nawet po greckiej wyspie Rodos...I tutaj jesteśmy już pewni, że dr Maciej Pinkwart, to już „nie tylko Zakopane”, a  kawałek ciekawie opisanej Europy, którą też warto zwiedzić. Najpierw jednak jeździmy po naszym Podtatrzu. 

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.