PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Fotografia Dzikiej Przyrody 2011

Poniedziałek, 6 sierpnia 2012 r.
Autor: AKS

Fotografia Dzikiej Przyrody 20113 sierpnia w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego otwarta została wystawa zwycięskich prace z dorocznego konkursu fotograficznego Wildlife Photographer of the Year 2011, organizowanego od 1965 r. przez BBC Wildlife Magazine i Natural History Museum w Londynie.


Dzisiaj jest to najbardziej ceniony i największy w świecie konkurs, w zakresie fotografii dzikiej przyrody. Na prezentowaną tutaj najnowszą edycję zgłoszono ponad 40 tys. zdjęć, wykonanych przez ponad 4,3 tys. fotografów, z 96 krajów.

Życie, to także wyczucie czasu i miejsca. Bycie we właściwym czasie i we właściwym miejscu, może stanowić o zdobyciu pożywienia lub pozostaniu głodnym, o znalezieniu partnera, a nawet o życiu lub śmierci. Ta pokonkursowa wystawa pokazuje takie właśnie sytuacje, dzięki byciu autorów zdjęć we właściwym miejscu i czasie. Kilka chwil później, kilka sekund wcześniej i te momenty mogłyby nie zostać uchwycone. Życie płynie szybko. Narodziny, zagrożenie, walka, przeżycie  -  dzieją się ciągle, raz za razem. Większość z tych codziennych dramatów jest nam nieznana. Dzięki fotografom  z całego świata, niektóre z tych momentów zostały uchwycone, abyśmy mogli je zobaczyć  i kontemplować. Niektóre momenty są zwyczajne, a inne niezwykłe. Jedne podnoszące na duchu, a drugie stawiające pytania nad naszym oddziaływaniem na przyrodę. Także dzięki temu, wystawa ma ogromny walor edukacyjny, ukazując nam dramatyzm i różnorodność życia na Ziemi, a przez to pobudzając w nas chęć dbałości o jej jakość, w przyszłości.    

Na wystawę składają się wyłącznie fotografie nagrodzone i wyróżnione w 17 kategoriach. Po raz kolejny są na niej też zdjęcia z Polski. Dziesiąty rok z rzędu wystawa wpisuje nasz kraj na listę kilkudziesięciu państw na wszystkich kontynentach, gdzie już od wielu lat rokrocznie ogląda ją ponad milion osób. Zdjęcia ją tworzące są nie tylko obrazowymi ambasadorami świata Natury. Ukazują też artystyczną perfekcję, techniczne zaawansowanie fotografii i naturalne piękno przyrody, uchwycone przez fotografów w momencie jej wspaniałości. Nic nie oddziałuje bardziej niż sugestywna fotografia, która stymuluje wyobraźnię, zajmuje umysł i porusza serce. 

Wystawa czynna do 29 sierpnia 2012 roku 

Wystawa jest własnością: Natural History Museum i BBC Wildlife Magazine

Organizacja wystawy w Polsce - Agencja"ZEGART"

Głowny partner wystawy - Polskie Górnictwo Naftowe I Gazownictwo

Sponsorzy wystawy: Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie, NIKON Sport Optics

Patronat medialny wystawy w Polsce: Fotokurier, fotopolis.pl i Związek Polskich Fotografów Przyrody

Patronat honorowy: Minister Środowiska, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

źródło: www.tpn.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Sopel"Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm.
    60 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.