PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Patronat medialny WATRA

8. Spotkania z Filmem Górskim. Atrakcje z klimatem

Środa, 5 września 2012 r.
Autor: AKS

8. Spotkania z Filmem Górskim. Atrakcje z klimatemPokazy filmowe, Górskie Kino Nocne, wycieczka w stylu retro, panel dyskusyjny na temat narciarstwa oraz spotkania z autorami głośnych książek będą dodatkowymi atrakcjami 8 Spotkań z Filmem Górskim, które rozpoczynają się w Zakopanem już 5 września.


Pozakonkursowe pokazy filmowe odbywać się będą w czwartek w godz. 10 - 15 i piątek w godz. 9 - 14 w Dworcu Tatrzańskim. Górskie Kino Nocne to tradycja Spotkań z Filmem Górskim. Nocne projekcje wyjątkowych archiwalnych filmów, w kameralnej atmosferze Dworca Tatrzańskiego, od pierwszej edycji Spotkań mają swoich fanów. W tym roku dzięki Narodowemu Muzeum Gór w Turynie obejrzymy film produkcji włoskiej z 1933 roku, którego reżyserem jest salezjanin misjonarz ks. Alberto Maria De Agostini (1883 –1960), pt. „Ziemie Magellana”. Dokument powstał w rezultacie jego podróży do Patagonii i na Ziemię Ognistą.  Pokaz odbędzie się w czwartek 6 września o godz. 22 w Dworcu Tatrzańskim.

Atrakcją Spotkań będą także spotkania z Bernadette McDonald – autorką głośnej książki „Ucieczka na szczyt”. Tatrzański Park Narodowy zaprasza natomiast na panel dotyczący narciarstwa (czwartek, 6 września, godz. 18 - 19.30, Dworzec Tatrzański). W trakcie dyskusji rozważane będą różne propozycje dotyczące udostępniania w przyszłości Parku dla narciarzy wysokogórskich.

Tradycją zakopiańskich Spotkań jest wycieczka w stylu retro. Także i tym razem będzie można wyruszyć w strojach z dawnej epoki na wycieczkę bez programu, podczas której towarzyszyć będą nam góralscy muzykanci oraz przewodnicy tatrzańscy. Przenieśmy się zatem w dawne, wyjątkowe czasy odkrywców Tatr. Organizatorzy zapraszają na wycieczkę w niedzielę 9 września o godz. 11. Zbiórka przed Dworcem Tatrzańskim. W tym roku wycieczce towarzyszyć będą wyjątkowe atrakcje.

Ponadto:

Akcja krwiodawstwa Oddaj krew w sercu Tatr

Górskie Kino Kulinarne

Warsztaty sportowo-przyrodnicze dla dzieci

Koncert Pejzaż Górski II

Wystawy fotograficzne

Konkursy dla publiczności

 

Szczegółowe informacje: www.spotkania.zakopane.pl.

Informacje na bieżąco: www.facebook.com/spotkania.zakopane

Zobacz w naszym sklepie:
  • Falkon szklany IFalkon szklany IFalkon szklany w postaci sześcianu z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, szerokość 10 cm.
    80 zł
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.