PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Patronat medialny WATRA

Koncert „Balzer – 100 lat”

Niedziela, 23 września 2012 r.
Autor: Małgorzata Wonuczka-Wnuk

fot. Anna Karpiel-SembereckaKoncert w Zakopiańskim Centrum Edukacji im. Heleny Modrzejewskiej w wykonaniu uczniów i absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im.Oswalda Balzera oraz zespołu Another Pink Floyd był drugą po otwarciu wystawy archiwalnych zdjęć i dokumentów imprezą w ramach obchodów 100-lecia LO im.O.Balzera zorganizowaną przez Stowarzyszenie Absolwentów im. O. Balzera w Zakopanem.


W pierwszej części koncertu usłyszeliśmy kolejno Laurę Dorociuk-Gracę z kl. III gimnazjum, Katarzynę Lassak z klasy I c, Ewelinę  Rzadkosz z klasy II e, duet absolwentów Dominikę Behounek i Piotra Stępnia oraz absolwentkę Beatę Skulską-Papp z towarzyszeniem Zuzanny Wiercioch z kl. IIIc.

Poziom koncertu zachwycał, a na szczególną uwagę i uznanie z pewnością zasługują Katarzyna Lassak i Ewelina Rzadkosz. Katarzyna Lassak, która zaśpiewała "Turn me on" - John Laudermilka  akompaniując sobie na fortepianie, a następnie brawurowo wykonała na skrzypcach “Taniec węgierski”  Johanessa Brahmsa. Zaśpiewała też własną kompozycję. Kasia jest uczennicą LO im. O. Balzera i jednocześnie uczennicą Szkoły Muzycznej II stopnia w Nowym Targu w klasie prof. Miryńskiego.

Ewelina Rzadkosz z Poronina, członkini zespołu góralskiego „Regle” obdarzona pięknym głosem i zdolnościami aktorskimi zaśpiewała piosenkę z repertuaru Katie Melua pt."Spiders web".  Z pewnością o obu dziewczętach jeszcze nie raz przyjdzie nam usłyszeć.

Także pokolenie absolwentów zaprezentowało swój program na bardzo wysokim poziomie. Liryczna i jak zawsze pełna humoru Beata Skulska-Papp czarowała publiczność śpiewając teksty własnego autorstwa oraz arabskiego poety z X wieku, wtórowała jej siostrzenica Zuzanna Wiercioch.

W zupełnie innym stylu zaprezentował się duet „nuff-naff” oraz młodziutka Laura Dorociuk-Graca przedstawiając inne klimaty muzyczne.

W drugiej części koncertu „Balzer – 100 lat” wystąpił zespół Another Pink Floyd, przypominając słuchaczom znane przeboje słynnego zespołu, łącząc kolejne pokolenia absolwentów „Balzera”. Różne pokolenia absolwentów z przyjemnością przeniosły się w czasy swej młodości. Jak powiedział jeden z wykonawców – „zespół Pink Floyd żyje”.

Koncert dofinansowała Gmina Miasto Zakopane.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletk​a "Z pirytem"Bransoletk​a "Z pirytem"Bransoletka z fasetowanym pirytem, z perełkami rzecznymi, oraz z oliwek hematytowych. Obw. 20,5 cm.
    50 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...
    40 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.