PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Zaduszki Dżemowe

Wtorek, 6 listopada 2012 r.
Autor: Zbigniew Sikora

fot. Zbigniew Sikora4 listopada miłośnicy muzyki bluesowej mieli możliwość wysłuchania czwartej edycji Zakopiańskich „Zaduszek Dżemowych”. Organizatorem tego koncertu był Ryszard Bubka, wielki miłośnik i propagator muzyki bluesowej, dzięki któremu i w tym roku udało się ponownie zaprosić do Zakopanego Wojtka Klicha, któremu towarzyszyli: Magdalena Stalmach „Ruda” – wokal, Jerzy Drobot „Kobra” - gitara basowa, Bartek Rojek „Roju” – perkusja.


Pomysłodawca „Zaduszek Dżemowych” gitarzysta i wokalista, aranżer wszystkich wykonanych utworów Wojciech Klich wraz z zespołem dali wspaniały energetyczny koncert wykonując między innymi utwory Tadeusza Nalepy, Bogdana Łyszkiewicza, Jimiego Hendrixa, Johna Lennona, Krzysztofa Klenczona, AC-DC.

Sala pensjonatu „Marzanna” nie mogła pomieścić wszystkich chętnych do obejrzenia i wysłuchania tego koncertu, dlatego dla nich i wszystkich miłośników muzyki bluesowej mamy dobrą wiadomość. Właśnie ukazał się dwupłytowy album „Zaduszki Dżemowe Wojtka Klicha”, który tak opisał jego powstanie:

Koncert został zagrany i wyśpiewany 31 października 2011 roku w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie przez grupę lubiących się ludzi, kochających muzykę i szanujących sie nawzajem, wrażliwych na piękno i brzydotę, co nie często idzie w parze. Wszyscy przyjechali, bo autobus się nie zepsuł. Choć nie było świeczek (bo w Teatrze, bo nie wolno) ani alkoholu (bo nie dowieźli) impreza się udała. Po raz pierwszy na moim koncercie byli moi Rodzice i wytrzymali do końca. Jestem bardzo zadowolony.   

W koncercie udział wzięli:

Wojtek Klich - gitara śpiew Arek Boryczka - gitara

Jerzy „Kobra" Drobot - bas

Bartek Rojek - perkusja, cajon

Mariusz „Greting" Tracz - harmonijka

Daniel Grupa - piano

gościnnie:

Madzia „Ruda" Stalmach - śpiew

Sylwia Skowron-Reszko - śpiew

Ewelina Rapacz - śpiew

Staś Migała - gitara

Krzyś „Mały" Krupa - śpiew

Marek Piekarczyk  z zespołem w składzie: Tadziu Apryjas, Grzegorz Kapcia, Jacek Borowiecki 

Pomimo tego, iż płyty koncertowe nigdy nie oddadzą klimatu słuchania takiej muzyki na „żywo”, aby przynajmniej zaznać nastroju „Zaduszek Dżemowych” warto posłuchać wspaniałych kompozycji między innymi: Tadeusza Nalepy, Bogdana Łyszkiewicza, Jerzego Wasowskiego, Boba Dylana, Johna Lennona no i oczywiście Ryszarda Riedla.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.