PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Patronat medialny WATRA

Tatry z bliska i z daleka

Poniedziałek, 12 listopada 2012 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka9 listopada Autorska w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN otwarta została wystawa fotografii Andrzeja Śliwińskiego "Tatry z bliska i z daleka". Pokazuje ona najwyższe polskie góry w różnej skali - od dalekich kadrów krajobrazowych wykonanych z lotu samolotem aż po ujęcia makro, przy których obiektyw niemalże dotykał fotografowanego obiektu. Zdjęcia będzie można oglądać do 7 stycznia 2013 roku.


- Chciałem pokazać, że można postrzegać góry w mikro- i w makroskali. Na wystawie jest więc makrofotografia, ale też zdjęcia wykonane z samolotu, a także z okolicznych masywów górskich, a pomiędzy tymi bliskimi i dalekimi ujęciami są też zdjęcia krajobrazowe Tatr oraz dużo zdjęć przyrodniczych fauny i flory. Na zdjęciach uchwycenie są też ludzie, bo często to właśnie człowiek w odniesieniu do krajobrazu górskiego pokazuje, jak te góry są ogromne, mimo że na mapie zajmują niewiele miejsca – wyjaśniał podczas wernisażu autor wystawy Andrzej Śliwiński. 

Andrzej Śliwiński – urodził się w Zakopanem, obecnie mieszka w Poroninie. Z wykształcenia jest geografem, aktualnie pracuje jako przewodnik górski i instruktor narciarstwa. Jego przygoda z fotografią zaczęła się niespełna dziesięć lat temu - swoje pierwsze zdjęcia wykonywał w Tatrach i na Podhalu. Pasja do gór, przyrody i fotografii zaprowadziła go w różne części świata w tym do Azji i Afryki oraz do wielu państw europejskich. Po każdej z dalekich wypraw z przyjemnością wraca w Tatry. Jego zdjęcia można zobaczyć w Kwartalniku Tatry, publikacjach edukacyjnych TPN, kalendarzach, pocztówkach, czasopismach (Góry, Dzikie Życie, Magazyn Narciarski), przewodnikach turystycznych i książkach popularno-naukowych. W ciągu ostatnich lat miał kilka autorskich wystaw fotografii, uczestniczył także w wystawach zbiorowych. Zdjęcia Andrzeja Śliwińskiego można zobaczyć w zakopiańskich aptekach na Bystrem i na Kasprusiach oraz w szkolnej bibliotece L.O. im. Oswalda Balzera w Zakopanem.

Więcej zdjęć Andrzeja Śliwińskiego można obejrzeć na stronie internetowej:
www.sliwinski-foto.eu

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska XIIISpinka góralska XIIIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    140 zł
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł
  • Ludowe etui na tablet IILudowe etui na tablet IILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.