PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

"Widok z okna" Kseni Szczepanik-Ładygin

Poniedziałek, 19 listopada 2012 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW piątek w Dworcu Tatrzańskim w Zakopanem odbyło się poetyckie spotkanie z okazji ukazania się zbioru wierszy Kseni Szczepanik-Ładygin zatytułowanego "Widok z okna". Poprowadził je Maciej Pinkwart, a wiersze autorki czytali Joanna Pociask-Karteczka i Andrzej Bienias. Zaprezentowane zostały także zdjęcia Zbigniewa Ładygina.


Ksenia Szczepanik-Ładygin z zawodu jest lekarzem laryngologiem i pediatrą. Jest zakopianką z wyboru od przeszło 30 lat, turystką górska i miłośniczką Tatr. Publikowała przewodniki krajoznawcze. Od młodości interesowała się poezją i pisała wiersze, w 2007 roku wydała tomik poste restante. Jest członkiem Unii Polskich Pisarzy Lekarzy.

- Ten tomik jest naprawdę ciekawy i dojrzały. „Widok z okna” to zbiór wierszy o różnorodnej tematyce. Autorka pisze w nich o Tatrach, co z jednej strony wydaje się dość banalne, ale i oczekiwane, gdy mieszka się w Zakopanem. Poza tym pisze w ogóle o okolicach górskich, przy czym nie są to jakieś rzewne zachwyty nad pięknem przyrody. Są tu nie tylko pejzaże, ale także własne emocje, powściągane zresztą starannie, ze szczególną pokora wobec majestatu gór. „Widok z okna” Kseni Szczepanik-Ładygin jest jednak znacznie bardziej rozległy, rozciąga się w stronę Chochołowa i aż po Bieszczady, sięga do Krakowa, zahacza o Paryż, sięga wreszcie do Florencji i Pompei, a także znacznie dalej, dokąd zajrzeć jest już o wiele trudniej, w głąb własnego serca. I te wiersze są najbardziej poruszające – mówił o prezentowanym tomiku Maciej Pinkwart.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik dla dziewczynek ze nieregularnego kwarcu różowego oraz koralików vintage - Lampwork / szklane ozdobne. Obwód 46 cm. 
    50 zł
  • Ludowe etui na tablet IILudowe etui na tablet IILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.