PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Kolędowanie na KrzeptówkachRelacja wideo!

Środa, 2 stycznia 2013 r.
Autor: Anna Maria Mtusiak

Kolędowanie na KrzeptówkachW ostatnią sobotę roku, 29.12.2012r., w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Zakopanem, w ramach „IV Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych” odbył się wyjątkowy koncert kolędowy Hanki Rybki z Zespołem. Hanka Rybka, z charakterystyczną dla siebie wrażliwością zaśpiewała najpiękniejsze kolędy polskie, pastorałki pochodzące z Podhala oraz ludowe pieśni bożonarodzeniowe, w ciekawych aranżacjach, łączących w niebanalny sposób tradycyjne melodie ludowe z energią i finezją muzyki etnicznej z brzmieniem klasycznym, dając wyjątkowy efekt. Tradycyjnie już, gościnnie z Zespołem wystąpił Józef Pitoń, opowiadając anegdoty o tematyce świątecznej, dostarczając publiczności ogromną dawkę radości.


W drugiej części koncertu do Hanki Rybki i Zespołu dołączyła pokaźna grupa małych Artystów (w kolejności alfabetycznej): Jędruś Chowaniec, Jasiu Chowaniec, Jędruś Chowaniec „Rybka”, Kasia Chowaniec „Rybka”, Staś Chowaniec „Rybka”, Bartuś Czech, Jasiu Czech, Piotruś Czech, Wiktoria Dorula „Pernicka”, Klimek Hubicki, Hania Jarząbek, Marysia Kolasa, Julka Koperska,  Łukasz Maciata, Stasiu Polak, Zosia Polak, Marysia Zawada, Jasiu Skupień „Salamun”, Karolinka Skupień „Salamun”, Ania Stasińska „Rybka” i wielu małych gości, którzy dołączyli do Zespołu spontanicznie. Młodzi Podhalanie w tradycyjnych strojach góralskich pod opieką Hanki Rybki pięknie wykonali kilka kolęd. Wszyscy wykazali niezwykłe zaangażowanie i radość wspólnego śpiewania. Mimo bardzo krótkiego okresu przygotowań, debiut przed tak licznym audytorium i w tak pięknych okolicznościach okazał się powodzeniem oraz świetną okazją do kontynuowania podhalańskich tradycji.

Zespół Hanki Rybki wystąpił w składzie: Hanka Rybka (wok.), Andrzej Jarząbek (skrzypce, wok.), Krzysztof Czech (skrzypce, wok.) , Paweł Trebunia-Tutka (skrzypce, wok.), Robert Czech (kontrabas, basy), Sławomir Berny (perkusja) oraz „gość specjalny” Jasiu Czech (skrzypeczki).

W pięknym Kościele na Krzeptówkach publiczność zgromadziła się bardzo licznie, wypełniając Sanktuarium po brzegi. Koncert był miłą okazją do wspólnego kolędowania i spotkania świątecznego dla lokalnych mieszkańców oraz licznej grupy turystów. Publiczność przyjęła Artystów bardzo entuzjastycznie, często włączając się do wspólnego śpiewania i każde wykonanie nagradzając gromkimi brawami. Blisko 1,5-godzinny koncert zakończył się licznymi bisami, które musiały ustać z uwagi małych Artystów i świętość miejsca. Wśród zachwyconej publiczności dało się zauważyć pewien niedosyt, dla nich koncert mógłby trwać i trwać, co potwierdziły liczne zapytania o kolejne koncerty w wykonaniu zjawiskowej Hanki Rybki.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IPortfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    25 zł
  • Wisiorek "Trójeczka​"Wisiorek "Trójeczka​"Wisiorek z trzema koralikami w groszki. Obwód 76 cm.
    50 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.