PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

IV Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych

Poniedziałek, 14 stycznia 2013 r.
Autor: Jerzy Z. Kosiuczenko

fot. Jerzy Z. KosiuczenkoW okresie od 25.12.2012 – 02.02.2013 tradycyjnie już w kościołach zakopiańskich wykonywane są najpiękniejsze kolędy świata w wykonaniu artystów wykonujących muzykę góralską, jazzową, klasyczną, a także poezję śpiewaną. W Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Zakopanem w dniu 29 grudnia 2012 roku odbył się w ramach festiwalu koncert Hanki Rybki z Zespołem.


Zespół towarzyszący Hance Rybce (śpiew) wystąpił w składzie: Andrzej Jarząbek (skrzypce, śpiew), Krzysztof Czech (skrzypce, śpiew), Paweł Trebunia-Tutka (skrzypce, śpiew), Robert Czech (kontrabas, basy), Sławomir Berny (perkusja), oraz gość specjalny Jasiu Czech (małe skrzypeczki). Tradycyjnie gościnnie wystąpił towarzyszący Hance Rybce i Zespołowi Znany gawędziarz podhalański Józef Pitoń opowiadając anegdoty o tematyce świątecznej.

W drugiej części koncertu dołączyła do Hanki Rybki i Zespołu liczna grupa dzieci w strojach góralskich śpiewając kolędy i pastorałki. W koncercie brała też udział liczna grupa zgromadzonych w kościele mieszkańców Zakopanego i przyjezdnych z całej Polski.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z pewnością...
    25 zł
  • Grafika Folk w ramce IXGrafika Folk w ramce IXGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.