PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

W świecie instalacji i obiektów Zbigniewa Natkańca

Poniedziałek, 11 marca 2013 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka8 marca w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem odbył się wernisaż wystawy opolskiego artysty Zbigniewa Natkańca. Galeria zamieniła się w interesujący i wciągający labirynt instalacji i obiektów jego autorstwa.


- Nasz gość zajmuje się instalacjami i obiektami, ale to bardzo ogólne określenie. Jego twórczość jest specyficzna, niespotykana, wielopłaszczyznowa i wieloznaczeniowa. To rzeczy niby proste, ale skomplikowane, mające swoja własna historię i wymagające zmiany perspektywy patrzenia. Tworzą one niebywale intrygującą opowieść o relacjach między człowiekiem, sytuacjami i światami, w które wkraczamy i w których każdy drobiazg może nas przerosnąć, albo my wyrosnąć ponad niego – mówiła podczas wernisażu dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki Anna Zadziorko.

 

Zbigniew Natkaniec
Urodzony w 1961 roku w Opolu. Absolwent opolskiego Liceum Sztuk Plastycznych. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu na Wydziałach Architektury Wnętrz (1982-83) oraz Malarstwa (1983-87). Dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Jacka Waltosia w 1987 r. Członek ZPAP w Opolu. Nauczyciel w opolskim PLSP.

Wystawy:
1987 - prezentacja podyplomowa, BWA Opole
1994 - Promocje: Zbigniew Natkaniec, Galeria Sztuki Współczesnej, Opole
1999 - "Obiekty" CPR Orońsko
2003 - "Malowanie przestrzeni", Galeria Sztuki Współczesnej, Opole
2011 - "Instalacje/Obiekty", Galeria Sztuki Współczesnej, Opole

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XIIITorebka filcowa XIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
    60 zł
  • Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik z pięknych fasetowanych kul agatu /średnica 1 cm./. Obwód 52 cm. Rurki  i kulki z metalu antyalergicznego. Zapięcie posrebrzane.
    75 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.