PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Patronat medialny WATRA

Trenowanie wyobraźni

Poniedziałek, 22 kwietnia 2013 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka19 kwietnia w zakopiańskiej Galerii Władysława Hasiora odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej „Trenowanie fantazji. Pomniki Władysława Hasiora”. Jest to prezentacja szkiców, modeli oraz fotografii pomników projektowanych przez tego artystę. Jak pisał Hasior: Pomnik ma za zadanie coś upamiętniać – postać, wydarzenia, określone idee. (...) Pomnik powinien być taki, żeby nie był potrzebny żaden podpis czy wyjaśnienie.


- Pomniki były najważniejszą formą aktywności rzeźbiarskiej Hasiora. Pomnik funkcjonuje w przestrzeni społecznej i jest ściśle związany z publicznością, nawet z tą, która na co dzień nie chodzi do galerii i muzeów. Kontakt z nią był niezwykle istotny dla artysty – wyjaśniała Julita Dembowska z Muzeum Tatrzańskiego, która przygotowała wystawę.

Wystawa jest jednym z planowanych przez Muzeum Tatrzańskie działań mających przybliżyć i przypomnieć postać Władysława Hasiora oraz jego sztukę.

- W tym roku muzeum chce także otworzyć dla publiczności nowe przestrzenie w leżakowni, pracownie i mieszkanie Hasiora. Chcemy stworzyć tutaj centrum spotkań, centrum edukacyjne, konferencyjne i naukowe sztuki współczesnej – zapowiedziała dyrektor Muzeum Tatrzańskiego Anna Wende-Surmiak.

Wystawa będzie czynna do 21 lipca.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IPortfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • „Gwołtu, co sie nie robi”„Gwołtu, co sie nie robi”Płyta DVD zawiera spektakl „Gwołtu, co sie nie robi” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 2 godz. 3 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. J...
    30 zł
  • Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletka, z koralików z korala fasetowanego, rurek - koral i pastylek - szkło. Plus masa perłowa - zawieszka. Obw 20,5 cm
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.