PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

„Dzień Wowkonowicza” – 4 maja 2013 r.

Czwartek, 2 maja 2013 r.
Autor: Wojciech Szatkowski

„Dzień Wowkonowicza” – 4 maja 2013 r.Dnia 4 maja br. (sobota) Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza do willi Oksza, przy ul. Zamoyskiego 25 w Zakopanem. Na wystawie „Ze Lwowa do Chamonix. W 100 lecie urodzin Tadeusza Wowkowicza” odbędzie się niezwykłe wydarzenie kulturalne. Nadaliśmy mu tytuł „Dnia Wowkonowicza”. Będzie to spotkanie z historią polskiego narciarstwa, na kanwie opowieści, osnutej wokół życia głównego bohatera wystawy, Tadeusza „Teddy´ego” Wowkonowicza. Opowiemy o narciarstwie w Zakopanem w latach trzydziestych, o asach polskiego narciarstwa, jak Stanisław Marusarz i Bronek Czech, a także o powojennych losach polskich narciarzy i wreszcie o głównym bohaterze wystawy.


Program „Dnia Wowkonowicza”:

16.00 – przywitanie gości na wystawie „Ze Lwowa do Chamonix. W 100 lecie urodzin Tadeusza Wowkowicza”

Przemówienie Andrzeja Bachledy, honorowego patrona wystawy

Przemówienie Andre Wowkonowicza, syna Tadeusza Wowkonowicza

16.40 - Prezentacja sylwetki Tadeusza Wowkonowicza, dr Leon Rak: "Tadeusz Wowkonowicz - niezwykłe losy niezwykłego człowieka", ok. 10 min, z prezentacją multimedialną

dr Leon Rak "Reaktywacja Polskiego Związku Narciarskiego po II wojny światowej" ok. 15 min.

Wojciech Szatkowski (Muzeum Tatrzańskie) „Zakopiańskie narciarstwo w latach 30” wykład z z prezentacją multimedialną, ok. 1 godziny.

19.00 – pokaz fragmentów narciarskich filmu „Biały ślad”, w reż. Adama Krzeptowskiego

Obecność w Okszy potwierdzili: rodzina Wowkonowiczów, nasz najlepszy w historii alpejczyk – Andrzej Bachleda-Curuś, dr Leon Rak i Zbigniew Sokalski – twórcy wystawy.

Serdecznie zapraszamy

Wstęp wolny.

Poczęstunek dla gości ufundowała Restauracja „Gazdówka”

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska XIVSpinka góralska XIVMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem Szarotki w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    290 zł
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.