PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Konkurs na Dziecięcy Plakat Festiwalowy 2013

Piątek, 17 maja 2013 r.
Autor: AKS

Na zdjęciu Basia Bonczyk z Zakopanego, która w zeszłorocznej edycji konkursu zdobyła nagrodę Grand PrixZbliża się 45. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, który odbędzie się w dniach 23 – 30 sierpnia. Tradycyjnie już jedną z form promocji tego wydarzenia jest dziecięcy plakat, na projekt którego właśnie ogłoszono konkurs. Biuro Promocji Zakopanego wraz z Tatrzańskim Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” zaprasza do udziału w nim uczniów szkół podstawowych oraz dzieci w wieku przedszkolnym. Na prace malarskie i rysunkowe organizatorzy czekają do 14 czerwca. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 20 czerwca.


Plakaty będą oceniane przez przedstawicieli środowisk twórczych: artystów plastyków i grafików oraz przez Dyrektora Biura Promocji Zakopanego, a zwycięska praca trafi do druku i będzie oficjalnie promować największe zakopiańskie wydarzenie kulturalne. Udział w konkursie to okazja do zaprezentowania własnej twórczości, a także zachęta do rozpoczęcia przygody z folklorem, kulturą góralską, również sztuką tworzenia plakatu.

W zeszłym roku na konkurs wpłynęła rekordowa ilość 206 prac od uczestników nie tylko z Podhala, ale z całej Polski. W tym roku organizatorzy liczą na podobny sukces.

Prace można składać do dnia 14 czerwca w Tatrzańskim Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka”, ul. Grunwaldzka 3, 34-500 Zakopane, z dopiskiem „Konkurs na dziecięcy plakat festiwalowy”. Szczegóły dotyczące udziału w konkursie znaleźć można w regulaminie.

Regulamin konkursu na dzieciecy plakat festiwalowy 2013.pdf

Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka VSakiewka VSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 13 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.