PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Patronat medialny WATRA

Noc Muzeów na Harendzie

Niedziela, 19 maja 2013 r.
Autor: Piotr Kyc

Noc Muzeów na HarendzieNoc Muzeów na Harendzie w Muzeum Jana Kasprowicza rozpoczęła się wcześnie, bo już o godzinie 16.00 ze względu na licznie przybyłe dzieci, dla których przygotowano warsztaty ”Ptasie trele na Harendzie”. Uczestnicy wykonywali prace plastyczne i recytowali wiersze, a nawet śpiewali piosenki. Były to śliczne występy publiczne. Wręczono również nagrody w konkursie plastycznym, pt. „Ptasie radio”. Na konkurs wpłynęło ponad 200 prac! Uczniowie szkoły podstawowej na Harendzie przedstawili widowisko Muzy Kasprowicza, a Elżbieta Kyc w związku z obchodzonym Rokiem Juliana Tuwima pokazała interesującą prezentację o poecie.


Cały czas oprowadzano gości po Muzeum Jana Kasprowicza i Galerii obrazów Władysława Jarockiego.

Konkurs wiedzy o Julianie Tuwimie, pod tytułem: Muzeum Jana Kasprowicza w Zakopanem w Roku Juliana Tuwima" został rozstrzygnięty przed północą.

Jury w składzie: Piotr Kyc - Przewodniczący oraz Adam Arndt i Jolanta Piasecka dokonało oceny kilkudziesięciu prac i postanowiło przyznać nagrody następującym uczestnikom konkursu:
Kategoria dla dzieci i młodzieży szkolnej ze szkół podstawowych i gimnazjów (w kolejności alfabetycznej)

1. Aga Bachleda lat 8

2. Tonia Czajkowska lat 6

3. Wojtek Janiak lat11

4. Joanna Kamińska lat 10

5. Staś Kenar lat 7

6. Rozalia Kenar lat 9

7. Wiktoria Krysińska lat 10

8. Karolina Matusik lat 10

9. Aleksandra Pazdur lat 8

10. Ala Sawera lat 7

Kategoria dla dorosłych i młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych (w kolejności alfabetycznej):

1. Barbara Bryjak

2. Agnieszka Czajkowska

3. Magdalena Kamińska

4. Iwona Majcher

5. Marta Makowska

6. Kasia Mateja

7. Agnieszka Pawęska

8. Angela Przeklasa

9. Anna Pytlowska

10. Antoni Staszeczka

Zwycięzcy zostali wyłonieni w drodze losowania spośród arkuszy z najmniejszą liczbą błędnych odpowiedzi. Gratulujemy zwycięzcom!  

Organizatorzy informują, że nagrody można odbierać w Muzeum Jana Kasprowicza w dniu dzisiejszym, oraz w każdy dzień oprócz poniedziałków, w godzinach 12.00 - 15.00. Uprzejmie prosimy o odbieranie nagród do końca maja. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursów i gościom, którzy zechcieli odwiedzić Harendę Zapraszamy za rok.

Tymczasem przypominamy, że już za tydzień 24 maja o godzinie 20.00 odbędzie się kolejny Wieczór na Harendzie. Będzie to spotkanie z prof. Brygidą Helbig, pisarką z Berlina, autorką m.in. książki "Enerdowce i inne ludzie", nominowanej do ubiegłorocznej Nagrody Nike, oraz promocja najnowszej książki poetyckiej Janusza Drzewuckiego "Dwanaście dni", wydanej niedawno przez wyd. Iskry. Autorzy są wykładowcami Studium Literacko-Artystycznego UJ, pierwszej w Polsce Szkoły Pisarzy.

Prowadzenie: prof. dr hab. Gabriela Matuszek

Wstęp wolny.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IIIPortfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Biały, czarny
    35 zł
  • Muzycko piknie gros... - Kapela ZokopianyMuzycko piknie gros... - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Henryk Krzeptowski, Józef Chyc, Zofia...
    35 zł
  • Sakiewka IVSakiewka IVSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 14 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    40 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.