PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Teatr Witkacego dla podhalańskiej młodzieży

Poniedziałek, 27 maja 2013 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaTeatr Witkacego wychodząc na przeciw podhalańskiej młodzieży, postanowił zachęcić ją do udziału w spektaklach, zapraszając na jeden z nich. Pomysł został z entuzjazmem przyjęty przez dyrektorów, polonistów i uczniów. Liczba chętnych do udziału w projekcie przerosła najśmielsze oczekiwana organizatorów. 22 maja specjalnie dla młodzieży wystawiony został spektakl „Człapówki”, a 23 maja spektakl „Ccy-Witkac-Y”. Swój udział łącznie zgłosiło około 260 osób z trzech zakopiańskich szkół. Teatr przygotował dla nich bilety w wyjątkowo promocyjnych cenach. Po spektaklach młodzież miała dodatkowo możliwość spotkania się z aktorami.


- Teatr Witkacego istnieje na Podhalu od 28 lat. Ma repertuar, w którym ciągle pojawiają się co raz to nowe premiery. Często grane są również takie spektakle jak „Na Przełęczy”, czy też „Człapówki”. Są to propozycje, które młodzież podhalańskich szkół średnich powinna zobaczyć, oczywiście ta, która chce… Są to spektakle wybitnie oddające klimat dawnego Zakopanego, a więc idealnie spełniające także funkcję edukacji młodzieży na temat swojej małej ojczyzny. Chcielibyśmy wyrobić nawyk, żeby co roku np. wszystkie drugie klasy zakopiańskich szkół średnich wybierały się na spektakl do Teatru Witkacego, ewentualnie także na warsztaty i inne spotkania kulturalne. Jeszcze przed maturą, jeszcze przed wyjazdem na studia, niech młodzi ludzie mają możliwość zobaczenia spektakli naszego teatru, który mieści się tutaj w Zakopanem. Niech mają świadomość, iż Zakopane posiada teatr, gdzie każdy widz traktowany jest w sposób wyjątkowy – mówią o swoim projekcie organizatorzy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2" Obwód - 18,5 cm. Materiały: Agat, Koral, Szkło, Masa perłowa, Metal. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    60 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.