PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

VIII Rajd Szlakiem Jana Kasprowicza

Czwartek, 30 maja 2013 r.
Autor: Piotr Kyc

VIII Rajd Szlakiem Jana KasprowiczaZakończył się VIII Rajd Szlakiem Jana Kasprowicza organizowany przez Szkołę Podstawową nr 9 im. Jana Kasprowicza w Zakopanem i Stowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza. Trasa VIII Raju przebiegała po żółtym szlaku kasprowiczowskim. Nowością było recytowanie i czytanie przez uczestników wierszy Kasprowicza oraz wykonanie do nich ilustracji. Zgłosiło się 10 dziesięcioosobowych drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjów. Pogoda wyjątkowo sprzyjała pieszej wędrówce. Było chłodno ale słonecznie. Dzień przed i dzień po imprezie padał deszcz.


Po podliczeniu ilości punktów okazało się, że konieczna była dogrywka pomiędzy SP nr 2 i SP z Nowego Bystrego. Nagrody zwycięzcom wręczała Naczelnik Wydziału Edukacji Turystyki i Sportu Miasta Zakopane Zofia Kiełpińska.

Wyniki:

Szkoły Podstawowe:

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Zespole Szkól im. Legionów Polskich w Poroninie – mgr Maria Śliwińska
II Miejsce - Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Kasprowicza w Zakopanem - mgr Anna Guguła
III miejsce -Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bronisława Czecha w Zakopanem - mgr Elżbieta Gawron
IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Nowem Bystrem im. Bronisława Czecha - mgr Małgorzata Kozieł
V miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka w Zakopanem - mgr Halina Wawrzuta
VI miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marszałka J.Piłsudskiego w Zakopanem - mgr Stanisława Budz 

Szkoły gimnazjalne:

I miejsce - Gimnazjum w Zespole Szkół Prywatnych Janiny Gościej "Betlejem" w Zakopanem - mgr Janina Kasprzycka
II miejsce - Gimnazjum  w Zespole Szkól im. Legionów Polskich w Poroninie - mgr Jacek Kuć
III miejsce - Gimnazjum nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Zakopanem - mgr Jacek Bogdanowicz
IV miejsce - Gimnazjum w Nowem Bystrem - mgr Paweł Garbacz

Nagrody ufundował Urząd Miasta Zakopane i Szkoła Podstawowa nr 9 im Jana Kasprowicza w Zakopanem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom wraz z opiekunami za wspólną wycieczkę. Gratulujemy zwycięzcom. Organizatorzy dziękują  pracownikom Muzeum Jana Kasprowicza - Małgorzacie Karpiel i Halinie Sierant-Ripper , oraz nauczycielom  harendziańskiej szkoły - Aleksandrze Chorążewskiej, Bożenie Furtak, Bernadetcie Grodeckiej, Annie Gugule, Hannie Kardaś – Wicher i Alicji Stawiarskiej za pomoc przy organizacji imprezy. Dziękujemy mamom z Rady Rodziców za pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla uczestników imprezy.

Zapraszamy w roku 2014 na IX Rajd Szlakiem Jana Kasprowicza, który odbędzie się tradycyjnie w środę przed Bożym Ciałem i będzie jedną z imprez towarzyszących Dniom Zakopanego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    100 zł
  • Spinka góralska XISpinka góralska XIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem jelonk w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł
  • Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletka, z koralików z korala fasetowanego, rurek - koral i pastylek - szkło. Plus masa perłowa - zawieszka. Obw 20,5 cm
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.