PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Dzień Patronów - radosne święto szkoły

Czwartek, 13 czerwca 2013 r.
Autor: Gimnazjum nr 1

Dzień Patronów - radosne święto szkoły7 czerwca cała społeczność Gimnazjum nr 1 uczestniczyła w obchodach Dnia Patronów A. i O. Małkowskich. Rozpoczęła je uroczysta Msza św. odprawiona w intencji patronów oraz społeczności Gimnazjum nr 1 przez proboszcza ks. Piotra Pławeckiego w Kościele Miłosierdzia Bożego na Chramcówkach. Po Mszy św. nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych oraz uczestników uroczystości na cmentarz i złożenie kwiatów na grobie Małkowskich. Druga część uroczystości przybrała formę radosnego pikniku, podczas którego młodzież zaprezentowała na scenie swoje talenty.


Na wstępie na scenie pojawiły się uczennice naszej szkoły Paulina Baran oraz Kinga Kwiecień, które w przystępny sposób w formie wywiadu zaprezentowały sylwetki patronów Olgi i Andrzeja. Później na scenę wkroczyły szkolne zespoły Akro Dance (opiekun p. Ewa Pregowska), Rox, Scandall Berry (opiekun Adam Soroczyński - tegoroczny maturzysta) oraz zespól z Nowego Targu Taryfa Nocna Band. Zaproszeni Goście zwiedzili szkołę, obejrzeli muzeum poświęcone twórcom harcerstwa polskiego, Oldze i Andrzejowi Małkowskim, zobaczyli szkolne kino, a w nim film ilustrujący życie szkoły, jej bazę i osiągnięcia uczniów, obejrzeli wystawę prac plastycznych wykonanych na zajęciach artystycznych i plastycznych pod kierunkiem p. Beaty Marchlik Hulbój. Dopisała straż pożarna, graniczna, miejska, a także policja. Chętni obejrzeli pokazy służb mundurowych i ratownictwa technicznego. Uczniowie mogli uczestniczyć w zainscenizowanej przez Straż Pożarną akcji rozcinania samochodu, ratowania poszkodowanego w wypadku samochodowym, zwiedzić wozy strażackie, jeździć na quadach Straży Granicznej. Były pieczone kiełbaski, wojskowa grochówka, pyszne ciasto, przygotowane przez bardzo mocno zaangażowanych w święto szkoły Rodziców, a zwłaszcza mamy.

Zaproszenie przyjęli i swoją obecnością zaszczycili nas:

Wizytator Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Krakowie Pani Marzena Bąk

Starosta Tatrzański - Pan Andrzej Skupień

Proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego - ks. Piotr Pławecki

Dowódca 5 Batalionu Dowodzenia im. gen. broni Stanisława Hallera - ppł Zbigniew Ryś z delegacją

Komendant Placówki Straży Granicznej w Zakopanem - płk Grzegorz Skrzypek

Komendant Powiatowy PSP w Zakopanem - mł. bryg Stanisław Galica

Komendant Straży Miejskiej w Zakopanem - Pan Leszek Golonko

Przedstawiciel Biura Promocji Zakopanego - Pani Zofia Sawa

Komendant Podhalańskiego Hufca ZHP - hm Marian Antonik

Pan Jan Budziaszek - polski perkusista. Od 1965 związany na stałe z zespołem „Skaldowie". Od 1979 współpracuje z zespołem swingowym „Playing Familly", następnie grał z Jarosławem Śmietaną w grupie „Extra Bali, w „Kwartecie Tomasza Stańki", współpracował z Marylą Rodowicz i grupą „Pod Budą" oraz „New Life".

Przedstawiciele Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół Gniazdo Zakopane

Przedstawicielki Rady Rodziców naszego Gimnazjum

Delegacja dzieci z opiekunami z Zespołu Szkół przy Szpitalu Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Collegium Medicum UJ w Zakopanem

Przedstawiciele lokalnych mediów:

Pan Rafał Gratkowski  - Tygodnik Podhalański

Rodzice absolwentów i absolwenci naswzej szkoły. 

Święto szkoły mogło się odbyć dzięki pomocy i zaangażowaniu wielu instytucji i osób.

Dziękujemy:

1.   V Batalionowi Dowodzenia im. gen broni Stanisława Hallera

2.   Komendzie Powiatowej Policji w Zakopanem

3.   Komendzie Powiatowej PSP w Zakopanem

4.   Placówce Straży Granicznej w Zakopanem

5.   Parafii Miłosierdzia Bożego w Zakopanem

6.   Dyrekcji Biura Promocji w Zakopanem

7.   Tatrzańskiej Agencji Rozwoju

8.   PSS Społem w Zakopanem

9.   Podhalańskiemu Hufcowi ZHP

10. Zespołowi „Taryfa Nocna Band"

11. Firmie „FutureTech" pana Marcina Słodyczki oraz Sklepowi muzycznemu p. Marcina Słodyczki, ul Nowotarska 79

12. Firmie Handlowo-Usługowej „ROMAR" Pana Romana Brody

13. Wszystkim rodzicom zaangażowanym w naszą uroczystość

14. Całemu Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim pracownikom administracji i obsługi Gimnazjum nr 1, a szczególnie głównemu koordynatorowi: pani Ani Chrobak Popławskiej i panu dyrektorowi Mirosławowi Sperze.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bańka choinkowa IBańka choinkowa IBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Torebka filcowa XITorebka filcowa XITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA - dodatkowo...
    160 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.