PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Forum kina w Zakopanem

Czwartek, 20 czerwca 2013 r.
Autor: Agata Pacelt UMZ

fot. Agata Pacelt UMZW dniach od 4 do 6 czerwca odbywało się w Zakopanem w kinie „Sokół" Forum Wokół Kina, najważniejsze w Polsce spotkanie ludzi branży filmowej. Do naszego miasta przybyło ponad 300 przedstawicieli czołowych dystrybutorów, producentów i właścicieli kin. To już 35 edycja Forum, imprezy cyklicznej odbywającej się dwa razy w roku, właśnie w czerwcu i w grudniu. Po raz pierwszy Forum gościło w Zakopanem i bez wątpienia był to wyraz uznania dla atrakcyjności samego miasta jak i zmian, które przeszło w ciągu ostatnich lat zakopiańskie kino.


Już wcześniej „Sokół" został wyposażony w projektory cyfrowe 3D, a ostatnio w kinie zainstalowano bardzo nowoczesny ekran, a dzięki wsparciu Urzędu Miasta nowe fotele. Tym samym „Sokół" stał się obiektem na miarę XXI wieku. A teraz, poprzez uczestników Forum cała Polska dowie się o tym, że w naszym mieście jest kino z prawdziwego zdarzenia, ładne, wygodne, dysponujące najlepszymi technologiami projekcji. I to wszystko ma miejsce w roku bardzo szczególnym dla miasta i symbolicznym dla historii kina, równo sto lat temu wyświetlono bowiem w Zakopanem pierwszy film: ekranizację „Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza.

Na program Forum składały się pokazy zwiastunów najnowszych, często jeszcze nigdzie nie prezentowanych produkcji filmowych poszczególnych dystrybutorów, specjalnie przygotowane materiały promując nowości filmowe, przedpremierowe projekcje filmów, wystawy sprzętu kinowego oraz panele dyskusyjne dotyczące aktualnych problemów współczesnego kina, m.in. kwestii ograniczenia piractwa internetowego. Forum towarzyszył świetnie przygotowany, profesjonalnie opracowany i bardzo interesujący katalog.

Podsumowując imprezę Prezes Stowarzyszenia „Kina Polskie" pan Zbigniew Żmigrodzki określił ją jako bardzo udaną. To chyba znaczy, że Forum Wokół Kina wkrótce znowu zawita do Zakopanego, czego sobie wszyscy bardzo życzymy.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.