PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Fredro na Krupówkach i w galerii

Niedziela, 8 września 2013 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaWczoraj odbyła się ogólnopolska akcja Narodowego Czytania, poświęcona utworom Aleksandra Fredry w 220-tą rocznicę urodzin tego znanego XIX-wiecznego komediopisarza i pamiętnikarza. W tę kulturalną inicjatywę włączyło się ponad sześćset polskich miejscowości, w tym także Zakopane.


O godz. 16.00 na Krupówkach zjawili się aktorzy z Towarzystwa Miłośników Teatru im. Heleny Modrzejewskiej, a także postacie Pawła i Gawła z utworu Fredry, w które wcielili się zakopiańscy wiceburmistrzowie Mariusz Koperski i Wojciech Solik. Po krótkiej inscenizacji wszyscy przenieśli się do Miejskiej Galerii Sztuki, gdzie odbyło się czytanie słynnej „Zemsty”, a także fragmentów innych utworów. Wszyscy, którzy tego dnia przynieśli ze sobą egzemplarze książek z utworami Aleksandra Fredry, mogli ostemplować je okolicznościową pieczęcią.

„Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich, której celem jest popularyzacja czytelnictwa, dbałość o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Rok temu w ramach akcji czytano „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.