PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Zakopiańskie Festiwale

Niedziela, 15 września 2013 r.
Autor: Justyna Watycha

Zakopiańskie FestiwaleNa Placu Niepodległości w Zakopanem oglądać można plenerową wystawę fotografii autorstwa Anny Karpiel Sembereckiej, Piotra Korczaka i Reginy Korczak-Watychy prezentującą zakopiańskie festiwale muzyczne. Fotografie, będące treścią wystawy nie stanowią antologii wszystkich zakopiańskich festiwali. Zamysłem organizatora było ograniczenie się wyłącznie do wydarzeń muzycznych reprezentujących różne gatunki muzyki najczęściej pojawiającej się w, zarówno przedwojennej, jak i współczesnej historii miasta.


Każde z tych muzycznych spotkań odbywa się podczas innej pory roku. Obejrzeć można migawki z „Zakopiańskiej Wiosny Jazzowej”, uatrakcyjniającej początkowe dni maja, sierpniowy „Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich” oraz wrześniowy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach”. Jak widać  na zimową odsłonę muzyki, mogącej konkurować z „białym szaleństwem”, ciągle czekamy.

Organizatorami Zakopiańskiej Wiosny Jazzowej oraz Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich jest Biuro Promocji Zakopanego.
Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na szczytach” jest wynikiem pracy Stowarzyszenia im Mieczysława Karłowicza w Zakopanem.

Partnerem Stowarzyszenia im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem przy zorganizowaniu powyższej wystawy jest Biuro Promocji Zakopanego

 
Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XTorebka filcowa XTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Nuty spod Hól - Kapela ZokopianyNuty spod Hól - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Andrzej Dziubas, Henryk Krzeptowski...
    25 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.