PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

"Giewont" - Posiady w Białej Izbie

Wtorek, 17 września 2013 r.
Autor: Jadwiga Bojda

"Giewont" - Posiady w Białej IzbieW związku z tegorocznymi obchodami święta ulicy Strążyskiej, w Białej Izbie odbyły się posiady których tematem był Giewont. Spotkanie otwierało wystawę prac dzieci, które brały udział w konkursie „Giewont” i przedstawiały w nim w jaki sposób postrzegają ten szczyt.


Podczas posiad, o Giewoncie opowiadał znany przewodnik i ratownik TOPR – Jerzy Bortnik, który na Giewoncie był ponad 100 razy i jak sam mówi pierwszą grupę wycieczkową zaprowadził na ten szczyt w wieku 13 lat. Przewodnik przybliżył gościom historię krzyża na Giewoncie, opisał wszystkie możliwe drogi prowadzące na szczyt oraz błędy jakie popełniają turyści wychodzący w góry na przykład w tenisówkach.

Bardzo kameralna atmosfera spotkania sprzyjała żartobliwym historiom opowiadanym zarówno przez Pana Jerzego jak i przybyłych na spotkanie gości z Sopotu. Wszystkie przytaczane opowieści, - wesołe ale również tragiczne, związane były z Tatrami i przede wszystkim bohaterem spotkania – Giewontem.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.