Zakopane
Kultura
Kenarowcy w MOK
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej
Absolwenci Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem są autorami prac wystawianych w hallu Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. Gabriel Wolski, który wpadł na pomysł pokazania twórczości byłych uczniów znanej na Podhalu kuźni talentów zatytułował ekspozycję „Nowotarżanie w Kenarze”. - Ta szkoła jest czymś nieprawdopodobnym, dynamicznym, miejscem, gdzie poznałem fajnych ludzi i poznałem żonę – tłumaczył pomysłodawca dlaczego akurat taka wystawa.
Inspiracją był film kolegi, który chodził po szkole z kamerą, nagrywał i po piętnastu latach od matury zmontował z zebranych materiałów film. - Uderzające wrażenie co się działo na tych filmach i jak on to wszystko ujął fajnie i poskładał. Nie chciałem go tutaj pokazywać, ale często spotykam ludzi w Nowym Targu ludzi, którzy kończyli tą szkołę, ludzi fascynujących i interesujących- powiedział podczas czwartkowego wernisażu Wolski.
Jednak pracownik MOK nie jest całkiem usatysfakcjonowany efektem swojego apelu do basolwentów „Kenara”. – Chciałem żeby ta wystawa pokazała prace ludzi, którzy zajmują się obecnie czym innym, ale chyba w tym apelu źle to ująłem i na wystawie mamy prace osób, którzy są związani z plastyką na co dzień.
- Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka Rybka
Zespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...40 zł - Korale folkowe II
Korale folkowe wykonane z tybetu i żółtej włóczki. Zapinane na haczyk. Długość całości 72 cm. 70 zł - Wisiorek "Trójeczka"
Wisiorek z trzema koralikami w groszki. Obwód 76 cm. 50 zł



