Zakopane
Kultura
Kenarowcy w MOK
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej
Absolwenci Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem są autorami prac wystawianych w hallu Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. Gabriel Wolski, który wpadł na pomysł pokazania twórczości byłych uczniów znanej na Podhalu kuźni talentów zatytułował ekspozycję „Nowotarżanie w Kenarze”. - Ta szkoła jest czymś nieprawdopodobnym, dynamicznym, miejscem, gdzie poznałem fajnych ludzi i poznałem żonę – tłumaczył pomysłodawca dlaczego akurat taka wystawa.
Inspiracją był film kolegi, który chodził po szkole z kamerą, nagrywał i po piętnastu latach od matury zmontował z zebranych materiałów film. - Uderzające wrażenie co się działo na tych filmach i jak on to wszystko ujął fajnie i poskładał. Nie chciałem go tutaj pokazywać, ale często spotykam ludzi w Nowym Targu ludzi, którzy kończyli tą szkołę, ludzi fascynujących i interesujących- powiedział podczas czwartkowego wernisażu Wolski.
Jednak pracownik MOK nie jest całkiem usatysfakcjonowany efektem swojego apelu do basolwentów „Kenara”. – Chciałem żeby ta wystawa pokazała prace ludzi, którzy zajmują się obecnie czym innym, ale chyba w tym apelu źle to ująłem i na wystawie mamy prace osób, którzy są związani z plastyką na co dzień.
- Bransoletka "Mix 2"
Bransoletka "Mix 2" Obwód - 18,5 cm. Materiały: Agat, Koral, Szkło, Masa perłowa, Metal. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz. 60 zł - BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie Tutki
Tradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują: Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka, Wojciech...40 zł - Wisiorek "Ogródek 4"
Wisiorek, z sukna, tkaniny i cekin. Średnica zawieszki 6,5 cm. Obw. 70 cm. 30 zł



