PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Festiwal poświęcony pamięci Władysława Trebuni-Tutki

Środa, 25 września 2013 r.
Autor: Anita Trebunia-Tutka

Festiwal poświęcony pamięci Władysława Trebuni-Tutki4-5 października br. w Teatrze Witkacego odbędzie się festiwal poświęcony pamięci Władysława Trebuni-Tutki i jego dorobku artystycznego -”Nutko moja”, z udziałem artystów Teatru im. St. I. Witkiewicza oraz znakomitości polskiej sceny muzycznej , a zarazem muzyków, współpracujących z zespołem Trebunie-Tutki, którego Władysław był filarem. Władysław Trebunia-Tutka, zmarły w ub. roku wybitny muzyk i malarz, wywodzący się z Podhala, był artystą wszechstronnym, którego twórczość i osobowość miała znaczący wpływ postrzeganie polskiej kultury tradycyjnej.


Program koncertów „NUTKO MOJA… HALNY DUJE – WŁADEK TUTKA SIĘ DZIWUJE” - Teatr im. ST. I. Witkiewicza w Zakopanem

4-5 października 2013 r. godz. 19.00 prowadzenie: PIOTR METZ

4 października 2013 r. (piątek)
TWINKLE BROTHERS & TREBUNIE-TUTKI
KINIOR FUTURE SOUND & TREBUNIE-TUTKI
ZESPÓŁ TEATRU WITKACEGO

5 października 2013 r. (sobota)
VOO VOO & TREBUNIE-TUTKI
Trebunie-Tutki & Jazzmani: KRZYSZTOF ŚCIERAŃSKI, WOJCIECH KONIKIEWICZ, MICHAŁ KULENTY
ZESPÓŁ TEATRU WITKACEGO

Koncertom towarzyszy unikalny performance z udziałem Zespołu Teatru Witkacego – wszak od 1985 r. czyli od początku istnienia Zakopiańskiej Sceny –Władysław Trebunia-Tutka grał m. in. w legendarnym spektaklu „WITKACY-AUTOPARODIA”. Zapraszamy również na wystawę prac Władysława Trebuni-Tutki (malarstwo, rysunki, tkaniny, projekty witraży), multimedialny pokaz fotografii -„Władysław nieznany” oraz  projekcję filmu "Nad wysokości" T.Pałki. A wszystko to okraszone prawdziwym, witkacowsko-góralskim humorem i atmosferą najlepszych lat Zakopanego!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”„Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”Płyta DVD zawiera widowisko „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” (2 godz. 23 min.) zarejestrowane podczas premiery w 2011 roku w Zakopanem, w kinie Sokół (AKT I i IV)...
    35 zł
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.