PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Festiwal poświęcony pamięci Władysława Trebuni-Tutki

Środa, 25 września 2013 r.
Autor: Anita Trebunia-Tutka

Festiwal poświęcony pamięci Władysława Trebuni-Tutki4-5 października br. w Teatrze Witkacego odbędzie się festiwal poświęcony pamięci Władysława Trebuni-Tutki i jego dorobku artystycznego -”Nutko moja”, z udziałem artystów Teatru im. St. I. Witkiewicza oraz znakomitości polskiej sceny muzycznej , a zarazem muzyków, współpracujących z zespołem Trebunie-Tutki, którego Władysław był filarem. Władysław Trebunia-Tutka, zmarły w ub. roku wybitny muzyk i malarz, wywodzący się z Podhala, był artystą wszechstronnym, którego twórczość i osobowość miała znaczący wpływ postrzeganie polskiej kultury tradycyjnej.


Program koncertów „NUTKO MOJA… HALNY DUJE – WŁADEK TUTKA SIĘ DZIWUJE” - Teatr im. ST. I. Witkiewicza w Zakopanem

4-5 października 2013 r. godz. 19.00 prowadzenie: PIOTR METZ

4 października 2013 r. (piątek)
TWINKLE BROTHERS & TREBUNIE-TUTKI
KINIOR FUTURE SOUND & TREBUNIE-TUTKI
ZESPÓŁ TEATRU WITKACEGO

5 października 2013 r. (sobota)
VOO VOO & TREBUNIE-TUTKI
Trebunie-Tutki & Jazzmani: KRZYSZTOF ŚCIERAŃSKI, WOJCIECH KONIKIEWICZ, MICHAŁ KULENTY
ZESPÓŁ TEATRU WITKACEGO

Koncertom towarzyszy unikalny performance z udziałem Zespołu Teatru Witkacego – wszak od 1985 r. czyli od początku istnienia Zakopiańskiej Sceny –Władysław Trebunia-Tutka grał m. in. w legendarnym spektaklu „WITKACY-AUTOPARODIA”. Zapraszamy również na wystawę prac Władysława Trebuni-Tutki (malarstwo, rysunki, tkaniny, projekty witraży), multimedialny pokaz fotografii -„Władysław nieznany” oraz  projekcję filmu "Nad wysokości" T.Pałki. A wszystko to okraszone prawdziwym, witkacowsko-góralskim humorem i atmosferą najlepszych lat Zakopanego!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 6 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • „Gwołtu, co sie nie robi”„Gwołtu, co sie nie robi”Płyta DVD zawiera spektakl „Gwołtu, co sie nie robi” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 2 godz. 3 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. J...
    30 zł
  • Bransoletka PurpurosaBransoletka PurpurosaBransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.