PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Kultura

Anioły pod Tatrami – Galeria pod makiem

Niedziela, 8 grudnia 2013 r.
Autor: Piotr Kyc

Anioły pod Tatrami – Galeria pod makiem7 grudnia w Restauracji Javorina w Zakopanem odbył się wernisaż wystawy "Anioły pod Tatrami". Tematem prac były oczywiście anioły. Zakopiański teatr Scena A2 zagrał krótką sztukę, pt. „Kantata na cztery skrzydła” – też anielskość… Tak w ogóle, to w Javorinie było wiele osób i każda miała w sobie coś anielskiego. Wiedząc o tym organizatorzy spotkania przy Strążyskiej 1 zaproponowali gościom zakup dzieł sztuki i skromniejsze inwestycje, jak nabycie okolicznościowych kartek.


 Dziełka to niezwykle, albowiem każdy artysta, którego prace były eksponowane na wystawie wykonał parę kartek świątecznych, które można było nabyć za dowolną kwotę. Zbiórka wsparła wybrany przez organizatorów cel dobroczynny (który się nawet stawił z mamusią i był najpiękniejszym aniołem w Javorinie). 

 Wybór dzieł sztuki był interesujący, m.in.: obrazy olejne, pastele, malunki na szkle, ikony, a nawet ceramika. Liczba artystów, którzy wystawili swoje dzieła na tej niewielkiej wystawie była imponująca (Barbara Baniecka-Dziadzio, Joanna Bekier, Mariusz i Lidia Becelowie, Katarzyna Buda, Karolina Czechowska, Paulina Dąbrowska-Dorożyńska, Bożena Dura, Bogdan Dziadzio, Ewa Fortuna, Krzysztof Karasek, Małgorzata Kowalczyk, Łukasz Kossowski, Konsuela Madejska-Turska, Barbara Malinowska, Katarzyna Nowakowska-Maissner, Krzysztof Michno, Janusz Misztal, Larysa Morawska, Ryszard Moskwa, Zygmunt Piekacz, Jolanta Podleśny, Anna i Bogdan Popowiczowie, Magda Gądek-Posadzka, Marta Walczak-Stasiowska, Janusz Wator, Stanisław Wyrtel, Krystyna Zaboklicka, Beata Zalot, Projekt Stołek, Ann Décor, Dizeno Creative).  Wszystko można było podziwiać przy dźwiękach klasycznej muzyki gitarowej duetu Macieja Cisło.  

 Była to pierwsza impreza z całego cyklu, o którym się zapewne wkrótce dowiemy. Warto zakupić dzieło sztuki, warto przy okazji pomóc komuś,  komu pozostają już tylko ludzie dobrej woli. 

 Ekspozycję przygotowaną przez Restaurację Javorina i „Galerię pod makiem” można oglądać i nabywać do końca stycznia.

Idą Święta Bożego Narodzenia. Bądźmy aniołom podobni. 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...
    145 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.