PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Raut Narciarski dla Mietka

Wtorek, 4 marca 2014 r.
Autor: Piotr Kyc

Raut Narciarski dla MietkaW poniedziałek, 3 marca Muzeum Tatrzańskie i Towarzystwo Opieki nad Zabytkami zorganizowały Raut Narciarski. Celem imprezy było wsparcie Mieczysława Króla Łęgowskiego, który od lat walczy z ciężką chorobą. W zakopiańskim Grand Hotelu Stamara zebrało się liczne towarzystwo , które wyraziło w ten sposób przyjaźń i solidarność z Mietkiem. Człowiekiem rozlicznych zainteresowań, w tym kolekcjonerem starego sprzętu do uprawiania sportów zimowych.


Agata Nowakowska – Wolak zaskoczona   dużym zainteresowaniem Rautem Narciarskim mówi: ”  Wszyscy okazali wielkie serce i niezwykłą szczodrość dla bohatera spotkania. Sam Mieczysław, w tym czasie przebywający w klinice w Katowicach, był z nami duchem i myślą, śląc ze wzruszeniem gorące podziękowania i pozdrowienia. Był też obecny na ekranie, gdzie Marek Zaniewski zaprezentował wywiad z Anną Dymną o jego twórczości i pasjach. Na raucie reprezentowały go dwie córki Kornelia i Katarzyna. Zespół Trebunie Tutki z wdzięczności dla Miecia za wspieranie w chorobie ich ojca Władysława, cierpiącego na tę samą chorobę, zagrał energetyczny koncert. Firma Marka Wacławskiego zapewniła nagłośnienie i dobrą zabawę również gratisowo. Sponsorzy niezwykle hojnie wzbogacili i tak obfity poczęstunek o dodatkowe pyszności. Jesteśmy wszyscy zbudowani, że umiemy się wspierać w trudnych życiowych sytuacjach, mając nadzieję, że najbardziej podbudowany będzie Miecio. Niechaj mu to doda sił i zdrowia!”

Organizatorzy gorąco dziękują artystom: Stanisławowi Cukrowi, Jackowi Kapłanowi-Czechowi, Marcinowi Kinowi, Julianowi Klamerusowi, Elżbiecie Krzemińskiej-Owczarz, Barbarze Piszczór, Małgorzacie Rosińskiej, Magdzie i Marcinowi Rząsom, Annie Schumacher, Janowi Wierzejskiemu oraz darczyńcom: Ewie Matuszewskiej, Reginie Mrowcy-Kenar, Iwonie Pawłowskiej, Rafałowi Sonikowi, Krystynie i Bronisławowi Stochom. Agacie Wojtowicz a także fundatorom innych fantów.

Organizatorzy spotkania serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za aktywną obecność,  a szczególnie sponsorom, artystom i darczyńcom za wspaniałomyślność i nadzwyczajną hojność.

Inicjatywę wsparli : Cukiernia Samanta, Firma „Solo” Anna i Maciej Gąsiorowscy, Restauracja Gazdówka, Hurtownia Brutal, Mlekovita, Rafał Sonik Gemini Holding i Stowarzyszenie Czysta Polska.

Przy organizacji pomagali: Galeria Antoniego Rząsy, Maciej Krupa, Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury, Tatrzańska Izba Gospodarcza.

Patronatem honorowym Raut objęli: Starosta Tatrzański Andrzej Gąsienica Makowski oraz Burmistrz Miasta Zakopane Janusz Majcher.

Gorące podziękowania i wyrazy uznania należą się też Dyrekcji oraz całej ekipie Grand Hotelu Stamary za wspaniałą współpracę, przygotowanie i realizację Rautu.

Agata Nowakowska-Wolak i Anna Wende-Surmiak podsumowując zorganizowaną prze nich imprezę  stwierdzają: „To był RAUT NA 102!”.

 

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.