PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

29. urodziny Teatru Witkacego

Sobota, 8 marca 2014 r.
Autor: Regina Watycha

29. urodziny Teatru WitkacegoKoncerty, spektakle, wystawa i mnóstwo niespodzianek - tak w wielkim skrócie wygląda program tegorocznych, 29. urodzin teatru Witkacego. Za nami pierwszy dzień obchodów. W foyer teatru oglądać można fenomelane obrazy Joanny Sierko Filipowskiej. To właśnie od spotkania z autorka wystawy rozpoczęły się tegoroczne uroczystości. Chwilę później widzowie obejrzeli spektakl Krzysztofa Najbora "Przezroczyste zero" na podstawie sztuki Alfonso Vallejo.


Kolejnym punktem programu był seans Kina Podejrzanego. "Wielkie Piękno" paolo Sorrentino to obraz, który uhonorowany został tegorocznym Oscarem dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

W dlszej części programu wystąpiła formacja Palfy Gróf - zespół powstały początkiem 2012 roku w Zakopanem. Stworzony przez zespół twór muzyczny określany jest jako szeroko pojęta muzyka rockowa połączona z eksperymentalnymi brzmieniami które w całość spajają teksty Witkacego.

Ostatnim akcentem wieczoru była niespodzianka aktorów teatru, którzy zaprzentowali się widowni m.in. w którkim spektaklu "W restauracji".

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.