PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Noc Muzeów 2014 – Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie

Niedziela, 18 maja 2014 r.
Autor: Piotr Kyc

Noc Muzeów 2014 – Muzeum Jana Kasprowicza na HarendzieMuzeum Jana Kasprowicza jest położone daleko od centrum miasta. Trzeba dojechać. Mimo to w Noc Muzeów gości nie brakowało. Przygotowano dla nich oprowadzanie po Muzeum i Galerii Malarstwa Władysława Jarockiego. Oprowadzały panie: Małgorzata Karpiel, Beata Denis Jastrzębska i Halina Sierant – Ripper. Były i niespodzianki. Można było wysłuchać wykładu i obejrzeć prezentację poświeconą laureatom nagrody literackiej Nobla. Autorem prezentacji zatytułowanej „Nobliści z wizytą w domu poety Jana Kasprowicza” była Urszula Majewska z Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Zakopanem.


Nowy pomysłem pracowników i wolontariuszy ze Stowarzyszenia Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza było wzięcie udziału w światowym świecie kulinarnym  Reastaurant Day.

Ze względu na warunki można się było częstować tylko kanapkami , ciastami i innymi ciekawostkami kulinarnymi, ale w przyszłości – kto wie? Może coś z menu Marii i Jana Kasprowiczów?  

    Obsługą  Chętnych na przysmaki nie brakowało. Bonusem za zakup kanapki  był przeczytanie konsumentowi wybranego wiersza Jana Kasprowicza, co czynił wytrwale  Marian Piasecki z Poznania. 

Tą jednodniową  kuchnią zajęła się ekipa w składzie Anna Kasieczka, Anna Chruściel z małżonkiem oraz  Paweł Suwalski, a honory bufetowej pełniła Małgorzata Trebunia – Tutka.

Drzwi na Harendzie Kasprowiczów nie zamykały się aż do północy.

   Restaurant Day to kulinarne święto współtworzone przez tysiące ludzi, organizujących i odwiedzających jednodniowe restauracje na całym świecie. Główna myśl, która przyświeca temu wydarzeniu to przede wszystkim dobra zabawa ale istotne są też wymiana kulinarnych doświadczeń czy radość z życia lokalnej społeczności. Wydarzenie organizowane jest przez zespół wolontariuszy, którzy zajmują się również administrowaniem stroną internetową. Wszyscy restauratorzy są osobiście odpowiedzialni za wszelkie działania związane z uruchomieniem ich restauracji.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka VSakiewka VSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 13 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek z tkaniny, koralików metalowych. Obwód 52 cm. Wlk. Wisiorka 10/8 cm
    35 zł
  • Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik z kulek agaru oraz koralików szkła Weneckiego - vintage. Obwód 50 cm.
    65 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.