PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Broken Flowers

Wtorek, 27 maja 2014 r.
Autor: Regina Watycha

Broken FlowersNa scenie zakopiańskiego Teatru Witkacego gościli tancerze amerykańskiego zespołu Abgnieszka Laska Dancers, którzy zaprezentowali spektakl "Broken Flowers". "Broken Flowers" mówi o bolesnych problemach prostytucji nieletnich i handlu żywym towarem. Muzyka Jacka Gabela i Hendrixa Uncovereda. Spektakl był ostatnio prezentowany w Portland i w Meksyku, zdobywając entuzjastyczne recenzje: Zapalające się światła widowni okazały sporo osób ocierających łzy wzruszenia, słyszałam tłumione łkania. Bardzo rzadko widzi się ludzi tak poruszonych zwykłym spektaklem tanecznym – i samo to zjawisko znamionuje wielki sukces przedstawienia. (Jamuna Chiarini, Oregon Arts Watch).


Agnieszka Łaska tańczyła ponad 25 lat w Balecie Form Nowoczesnych AGH, pierwszym polskim zespole tańca nowoczesnego, występującym przez wiele lat na scenach Europy i Ameryki Północnej. Pracowała również jako choreografka w najlepszych polskich teatrach, w spektaklach zdobywających nagrody na międzynarodowych festiwalach teatralnych w Edynburgu i Avignon, współpracując ze znanymi reżyserami, takimi jak Jerzy Jarocki, Grzegorz Jarzyna, Tadeusz Bradecki, Rudolf Zioło, Jerzy Stuhr i inni.

Mieszkając od roku 2001 w Portland w stanie Oregon, założyła autorski zespół Agnieszka Laska Dancers w roku 2003, w którym tworzy choreografię do muzyki kompozytorów światowej sławy (Tomas Svoboda i Jack Gabel), zazwyczaj prezentowaną z muzyką na żywo. Agnieszka Laska Dancers ma na swym koncie liczne występów w regionie, a także na międzynarodowych festiwalach w Polsce i Meksyku. Jej choreografia Bach Suite dostała się do finału Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego Lenguaje Contemporáneo w Monterrey w Meksyku w 2005.

Znana jest z podejmowania trudnych tematów, tworząc prowokacyjne prace dotyczące bolesnych problemów współczesnego świata. Jej multimedialne produkcje The Fall ’01, Lamentatio, Homeland Insecurity wiodą widza od destrukcji World Trade Center, poprzez pola bitew na Bliskim Wschodzie, skandale Abu Ghraib i Guantanamo, prześwietlanie skanerami na lotniskach, odzieranie z praw obywatelskich, obnażając dno ludzkiego cierpienia i tragedii w imię nieustannej wojny z terroryzmem.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny im...
    40 zł
  • Spinka góralska XIVSpinka góralska XIVMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem Szarotki w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    290 zł
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    16 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.