PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Młodzi artyści z Ukrainy w „Jutrzence”

Niedziela, 22 czerwca 2014 r.
Autor: Maciej Stasiński

Młodzi artyści z Ukrainy w „Jutrzence”Uczniowie szkoły artystycznej w Charkowie na Ukrainie 21 czerwca byli w gośćmi w zakopiańskim Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka”. Ukraińcy wracając z festiwalu we Włoszech, na dwa dni zatrzymali się w mieście pod Giewontem. W sobotę młodzi artyści zwiedzili warsztaty artystyczne w „Jutrzence” i sami spróbowali stworzyć dzieła w pracowniach malarstwa, ceramiki, tkactwa artystycznego i rzeźby. Później młodzi artyści z Charkowa wspólnie z muzyką z zespołu góralskiego Zornica, koncertowali w muszli koncertowej w Parku Miejskim.


„Ukraińcy byli oczarowani naszą placówką i kameralną, rodzinną atmosferą panującą w „Jutrzence”. Zaprosili nas na przyszły rok do Charkowa, aby wspólnie koncertować i tworzyć. To początek współpracy naszej młodzieży z młodymi artystami z Charkowa” – mówił dyrektor TCKiS „Jutrzenka” Krzysztof Jędrzejowski.   

W dobry nastrój słuchaczy wprawił ukraiński zespół „Muzyczna tęcza” koncertujący na gitarach klasycznych, akordeonie, skrzypcach, ludowej domrze i instrumentach perkusyjnych. Publiczność miała także okazję wysłuchać utworów fortepianowych Chaczaturiana czy Dworzaka w wykonaniu młodych Ukraińców, a także solistów gitarzystów, akordeonisty oraz solowej gry na ukraińskiej domrze. Szczególne brawa otrzymał 6-cio letni Jegor Szerstobitow, który na domrze wykonał znaną „Katiuszę”.

Podczas koncertu publiczność miała okazję podziwiać góralski taniec solowy, oraz muzykę góralską pod wodzą Kamila Bukowskiego, a także wsłuchać się w archaiczne brzmienie dud podhalańskich.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Komplet "Droga Mleczna"Komplet "Droga Mleczna"Elegancki komplet, naszyjnik z wisiorkiem, kolczyki oraz bransoletka. Nadaje się do na wieczór, do sukienki, do białej, czarnej bluzki. Może być kompletem ślubnym...
    260 zł
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.