PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Październik 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Kultura

Patronat medialny WATRA

Festiwal "Inspirowane górami..."

Niedziela, 19 października 2014 r.
Autor: Piotr Kyc

Festiwal "Inspirowane górami..."Organizowany przez Burmistrza Miasta od trzech lat Interdyscyplinarny Festiwal "Inspirowane górami..." w celu upamiętnienia nadania w roku 1933 naszemu miastu praw miejskich powoli się kończy. 18 października w Miejskiej Galeria Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego odbył się wernisaż „grupowy” dwóch wystaw i promocja jednej książki. Wystawa pierwsza: Skądkolwiek wieje wiatr, zawsze ma zapach Tatr. Zdjęcia - Adam Brzoza, Edward Lichota i Bartek Solik, instalacje - Jakub Brzosko. Aranżacja - Ewa Dyakowska-Berbeka.


Wystawa druga:   
Pachnące jarzębiną. Zdjęcia - Barbara Caillot-Dubus

Promocja książki: książka autorstwa Urszuli Janickiej-Krzywdy i Katarzyny Ceklarz Góralskie Czary. Słownik magii Podtatrza i okolic. 

Ciekawa scenografia, tłum zwiedzających i różne ciekawostki  kulinarne odczyniające złe moce przygotowane przez restaurację Ziębówka oraz cudowne ziele pozostaną w pamięci uczestnika tych wydarzeń.  

Wydaje się, że trzy ciekawe spojrzenia na świat, trzy próby jego opisania w trzech różnych językach sztuki  zaprezentowane w jednym czasie to trochę za  wiele.

Warto zatem powrócić do sal  Miejskiej Galerii Sztuki, aby zachwycić się  górskimi pejzażami Adama Brzozy, Edwarda Lichoty i Bartka Solika.   

Bardzo interesujące są skromne prace  Barbary Caillot-Dubus. Są to zdjęcia na których odkrywamy subtelnie  wkomponowaną inną rzeczywistość – refleksy odbite w szybie niosące ...refleksje, dopełniające kompozycję. 

Niestety promocji książki już nie można powtórzyć:  zioła rozdano , nalewki i napoje z dzikiej róży wypito, skonsumowano czosnkową zupę i przaśne placki. Książkę o czarach  trzeba po prostu przeczytać. 

Festiwal trwa. Dzisiaj o godzinie 19.00  w Kinie Sokół  odbył się   Koncert Zespołu Tango Conspiration (Mikołaj Gruszecki – fortepian, Bartłomiej Chojnacki – kontrabas, Jakub Hubicki – akordeon, Maciej Cisło – gitara). Jazzowa aranżacja klasycznego tanga, oparta na utworach Astora Piazzoli
Jest to impreza towarzysząca Jubileuszowi 120-lecia Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Gniazdo w Zakopanem. 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.